دوشنبه 7 بهمن 1398

گزارشی‌از رقابت‌های انتخاباتی دراستان ایلام وتلاش نامزدها برای کسب رای مردم

اين روزها چهره استان ايلام با پوسترهاي رنگي و تصاوير نامزدهاي مختلف انتخابات مجلس خبرگان‌رهبري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا رنگ ديگري به خود گرفته است.

از معابر شهرستان‌هاي ايلام كه مي‌گذري تصاوير نامزدها باشعارها و وعده‌هاي مختلف از جمله "سرافرازانه مي‌خواهمت ايلام" ، " آبادت مي‌كنم ايلام " و دهها وعده ديگر در لابه‌لاي تصاوير، نظرها را به خود جلب مي‌كند.

مردم نيز بر اساس تبليغات هواداران اين كانديداها و بررسي‌هاي لازم و پرس وجو در تلاشند تانامزد مورد نظر خود را انتخاب كنند تا روز جمعه به وي راي دهند.

ستادهاي تبليغاتي نامزدها درمناطق مختلف استان وشهر ايلام فعاليت پركاري را آغاز كرده‌اند.

اين ستادها كه در آن افراد مختلف ودرسنين متفاوت همكاري داشته با انواع تبليغ‌ها سعي در جلب آراي مردم دارند.

فعاليت ستادهاي تبليغاتي دونامزد مجلس خبرگان رهبري براي دستيابي به يك كرسي نمايندگي روايت ديگر انتخاب استان ايلام است.

شهر ايلام در اين دوره از انتخابات نيز داراي هفت كرسي‌نمايندگي در شوراي شهر بوده كه ‪ ۶۸‬نامزد براي كسب اين تعداد كرسي با هم رقابت مي‌كنند.

از بين نامزدهاي ثبت نام شده شوراي شهر ايلام ، سه داوطلب زن به چشم مي- خورد.

شهرداري ايلام امسال براي نخستين بار در اقدامي موثر در ‪۱۲۰‬نقطه اين شهر با ايجاد بنر ، امكان بيشتري را براي تبليغات نامزدهاي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبري فراهم كرده است.

اين اقدام شهرداري ايلام ضمن كاستن از تبليغات نامزدها در اماكن مختلف كه تبليغات در آن‌ها غيرقانوني است، موجب رضايت مردم اين شهر شده است.

تبليغات انتخاباتي در سومين روز فعاليت ستادهاي تبليغاتي اكنون در حد متعادل ادامه دارد.

مدير كل امور اجتماعي و انتخابات استانداري ايلام گفت ‪ ۱۲‬هزار نفر ، كار برگزاري انتخابات مجلس خبرگان رهبري و شوراهاي اسلامي شهر و ورستا را در اين استان برعهده دارند.

"يزدان‌بخش شريفي" در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ، افزود: اين افراد به عنوان هيات‌هاي اجرايي، نظارت، بازرسي ، امنيتي و خدماتي در ‪ ۲۴‬آذرماه انتخابات را برگزار مي‌كنند.

وي گفت اين افراد تاكنون در كلاسهاي آموزشي شركت كرده و با وظايف قانوني انتخابات آشنا شده‌اند.

شريفي همچنين مجموع شعب اخذ راي روستايي و شهري در استان ايلام را ‪۶۵۸‬ شعبه ذكر كرد.

استان ايلام داراي هفت شوراي اسلامي شهرستان ، ‪ ۱۹‬شوراي شهر ، ‪ ۱۹‬شوراي بخش و‪ ۳۵۰‬شوراي روستا است و يك كرسي نمايندگي در مجلس خبرگان رهبري دارد.

نظرات ارسال نظر