نماینده ایلام: اوضاع بهداشتی در این استان نابسامان است

يكي از نمايندگان مردم ايلام، مهران، ايوان و شيروان چرداول در مجلس شوراي اسلامي گفت: اوضاع بهداشتي و درماني در اين استان نابسامان است.

دكتر"داريوش قنبري" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:
استان ايلام با داشتن ‪ ۶۰۰‬هزار جمعيت تنها يك متخصص مغزو اعصاب دارد كه مشكلاتي را براي آنان به وجود آورده است.

وي ادامه داد: علاوه بر اين با وجود گذشت چند سال از ساخت بيمارستانهاي شهرهاي مهران، ايوان و شيروان‌چرداول اما وزارت بهداشت و درمان پزشكي هيچگونه اقدام مناسبي براي تجهيز و استقرار پزشك متخصص در آنها انجام نداده است.

وي افزود: بيشتر افراد بيمار در اين شهرستانها به سبب كمبود امكانات پزشكي و دارويي ناچارند به مركز استان يا استانهاي همجوار مراجعه كرده و هزينه‌هاي گزافي را براي مداوا متحمل شوند.

قنبري يادآور شد: همچنين اعتبار قطره‌چكاني براي ساخت و ساز بيمارستان در دست ساخت امام (ره) ايلام جوابگوي نياز نيست و بر مشكلات شهروندان ايلامي براي مراجعه به ديگر بيمارستانها افزوده است.

وي اظهار داشت: قرار شده وزير بهداشت و درمان پزشكي بايد هفته آينده به اين سووالها و به ويژه در خصوص مشكلات بهداشتي به نمايندگان استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي پاسخ دهد.

اكنون ‪ ۱۱‬بيمارستان در استان ايلام وجود دارد كه برخي از آنها به سبب كمبود تجهيزات تنها در بخش اورژانس به مراجعه‌كنندگان خدمات‌دهي مي‌كنند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال