پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

نماینده ایلام: اوضاع بهداشتی در این استان نابسامان است

يكي از نمايندگان مردم ايلام، مهران، ايوان و شيروان چرداول در مجلس شوراي اسلامي گفت: اوضاع بهداشتي و درماني در اين استان نابسامان است.

دكتر"داريوش قنبري" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:
استان ايلام با داشتن ‪ ۶۰۰‬هزار جمعيت تنها يك متخصص مغزو اعصاب دارد كه مشكلاتي را براي آنان به وجود آورده است.

وي ادامه داد: علاوه بر اين با وجود گذشت چند سال از ساخت بيمارستانهاي شهرهاي مهران، ايوان و شيروان‌چرداول اما وزارت بهداشت و درمان پزشكي هيچگونه اقدام مناسبي براي تجهيز و استقرار پزشك متخصص در آنها انجام نداده است.

وي افزود: بيشتر افراد بيمار در اين شهرستانها به سبب كمبود امكانات پزشكي و دارويي ناچارند به مركز استان يا استانهاي همجوار مراجعه كرده و هزينه‌هاي گزافي را براي مداوا متحمل شوند.

قنبري يادآور شد: همچنين اعتبار قطره‌چكاني براي ساخت و ساز بيمارستان در دست ساخت امام (ره) ايلام جوابگوي نياز نيست و بر مشكلات شهروندان ايلامي براي مراجعه به ديگر بيمارستانها افزوده است.

وي اظهار داشت: قرار شده وزير بهداشت و درمان پزشكي بايد هفته آينده به اين سووالها و به ويژه در خصوص مشكلات بهداشتي به نمايندگان استان ايلام در مجلس شوراي اسلامي پاسخ دهد.

اكنون ‪ ۱۱‬بيمارستان در استان ايلام وجود دارد كه برخي از آنها به سبب كمبود تجهيزات تنها در بخش اورژانس به مراجعه‌كنندگان خدمات‌دهي مي‌كنند.

نظرات ارسال نظر