دوشنبه 7 بهمن 1398

امام جمعه ایلام: عشایر پشتوانه مهم اقتصادی و اقتدار کشورند

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: عشاير پشتوانه مهم اقتصادي و مايه اقتدار و سربلندي نظام هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمين "محمدنقي لطفي" روز يكشنبه در نشست با بزرگان ايلات و سران عشاير استان در سرسراي اداره كل منابع طبيعي ايلام بيان كرد: قشر عشاير با تامين نيازهاي دامي كشور و حضور هميشه در صحنه رويدادهاي سياسي نظام نقشي موثر در شكل‌گيري ايران قدرتمند ايفا مي‌كنند.

وي افزود: حماسه‌هاي اين قشر در پيش از انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس بر هيچ كس پوشيده نيست.

وي ادامه داد: مبارزات اين قشر در دوران ستم شاهي و مقابله آنان بدون امكانات خاص با دشمن بعثي تا بن دندان مسلح از عملكردهاي موثر عشاير در رويدادهاي موثر تاريخ انقلاب است.

حجت‌الاسلام والمسلمين لطفي در ادامه كمبود امكانات و وجود ساز و كارهاي سنتي در دامداري و فعاليتهاي اقتصادي اين قشر را از مشكلات عشاير استان ايلام عنوان كرد.

وي اظهار داشت: نقش موثر فعاليتهاي عشاير نظير دامداري و كشاورزي در تامين نيازهاي جامعه ايجاب مي‌كند از كليه امكانات دستگاه‌ها و نهادهاي دولتي براي حل مشكلات اين قشر استفاده شود.

در ادامه اين نشست استاندار ايلام نيز با اشاره به نقش عشاير به عنوان اركان محكم حفظ نظام بر تلاش براي حل مشكلات اين قشر تاكيد كرد.

" علي‌محمد آزاد " حل مشكل نبود راه ارتباطي و معضلات بهداشتي و تلاش براي توسعه دامداري صنعتي در بين جمعيت عشاير استان ايلام را از برنامه- هاي مد نظر براي بهبود شرايط اين قشر عنوان كرد.

وي از عشاير به عنوان نيروي توسعه نظام جمهوري اسلامي نام برد و از جمعيت ‪ ۸۰‬هزار نفري عشاير اين استان خوايت وحدت و يكپارچگي خود را در مقابله با بيگانگان حفظ كنند.

در ادامه اين نشست سران قبايل و عشاير استان ايلام به بحث و تبادل نظر پيرامون مسايل و مشكلات اين قشر در جامعه پرداختند.

نظرات ارسال نظر