هفتاد درصد از بیکاران استان فاقد مهارت‌های لازم هستند

مدير كل آموزش فني و حرفه‌اي ايلام گفت: تا پايان سال 23 هزار نفر از فراگيران در اين مركز آموزش‌هاي لازم را فرا خواهند گرفت.

مهندس محمدرضا خانپور با اعلام اين خبر به خبرنگار ايسنا گفت: اين درحالي است كه از نظر عملكرد آموزشي نسبت به سال گذشته 110 درصد افزايش عملكرد داشته ايم.

وي با بيان اين كه آموزش‌هاي صورت گرفته در مراكز ثابت و سيار، زندان‌ها، پادگان‌ها، آموزش به صنايع و كارآموزي آزاد صورت مي‌گيرد، افزود: در سه ماهه‌ي اول امسال حدود شش هزار نفر آموزش لازم در زمينه‌هاي لوله كشي آب ساختمان، برق ساختمان و نقشه كشي ساختمان را فرا گرفته اند و نسبت به تعهد آموزشي سازمان فني و حرفه‌اي استان ايلام 30 تا 40 درصد افزايش عملكرد داشته ايم.

خانپور با اشاره به برخي مشكلات اين سازمان در خصوص ‌آموزش به فراگيران گفت: مشكلات اساسي سازمان آموزش فني و حرفه‌يي استان ايلام را كمبود فضاهاي آموزشي، وسيله نقليه به روز نبودن كارگاه‌هاي آموزشي، كمبود مراكز آموزشي در سطح استان به تناسب متقاضيان، تشكيل مي‌دهد.

مدير كل آموزش فني و حرفه‌يي استان ايلام در ادامه با بيان اين كه يكي از چالش‌هاي استان بيكاري است، اظهار داشت: 70 درصد بيكاران استان متاسفانه فاقد مهارت‌هاي لازم فني و حرفه‌اي هستند و از آن جا كه بر اساس ماده 151 نيروي انساني ماهر و تخصص در بخش‌هاي صنعت، خدمات و كشاورزي از وظايف اين سازمان شناخته شده است و با توجه به مشكلات ذكر شده، نياز است كه ارگان‌هاي مربوط در اين زمينه همكاري‌هاي لازم را با اين سازمان داشته با

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال