یک‌شنبه 6 بهمن 1398

پروازهای فرودگاه ایلام افزایش می‌یابد

مدير فرودگاه ايلام از رايزني استاندار، امام جمعه و نمايندگان اين شهر در مجلس براي افزايش تعداد پروازهاي اين فرودگاه خبر داد.

مرتضي گچكوب با اعلام اين خبر به خبرنگار حمل و نقل ايسنا،گفت: اين فرودگاه هر روزه يك پرواز از تهران به ايلام به ظرفيت 60 نفر دارد كه به دليل افزايش تقاضا اين تعداد پرواز بايد بيش‌تر شود.

او از تغيير برنامه‌ پروازهاي اين فرودگاه خبر داد و اظهار كرد: ساعت پروازهاي تهران به ايلام هم اكنون 5:45 صبح است و ساعت پروازهاي برگشت هشت صبح از ايلام است كه در كليه‌ روزهاي هفته به استثناي روز شنبه انجام مي‌شود.

مدير فرودگاه ايلام غيراستاندارد بودن باند فرودگاه ايلام در گذشته را از مشكلات اين فرودگاه خواند و گفت: با تلاش انجام شده، مشكل در حال رفع است اما هم‌چنان اين فرودگاه توان پذيرش هواپيماهاي بزرگ‌تر را ندارد.

مدير فرودگاه ايلام گفت: زيرساخت‌هاي اين فرودگاه براي ارتقاي استانداردهاي بين‌المللي براي ارتباط خارجي خصوصا با كشور عراق در حال آماده شدن است و اين مساله در دستور كار بلند مدت اين فرودگاه قرار دارد.

او اضافه كرد: هم اكنون نوع هواپيما‌ي مورد استفاده در اين فرودگاه Aterv2 از شركت هواپيمايي آلمان است كه روزانه 120 نفر از ايلام به تهران و بالعكس جابه‌جا مي‌كند

 

نظرات ارسال نظر