یک‌شنبه 11 خرداد 1399

داریوش قنبری: صداوسیما تنها نطق نمایندگان" به‌‏به گوی" دولت را پخش می‌‏کند

نماينده ايلام در مجلس هفتم از برخورد دوگانه صداوسيما در پخش نطق‌‏هاي مخالفان و موافقان دولت در مجلس هفتم گلايه كرد و گفت: صداوسيما تنها نطق نمايندگان" به‌‏به گوي" دولت را پخش مي‌‏كند.

به گزارش خبرنگار پارلماني" ايلنا"،‌‏ داريوش قنبري در تذكر آيين نامه‌‏اي خود گفت: جناب رييس! طي روزها و ماههاي اخير شاهد بي‌‏توجهي به شان مجلس و جايگاه نمايندگان مجلس بوده‌‏ايم و جا دارد با توجه اينكه در يكصدمين سالگرد تولد مجلس هستيم، هيات رييسه تجديد نظري در زمينه اين بي‌‏توجهي‌‏ها كه موجب شده است تا روز به روز بر گستاخي دستگاههاي اجرايي نسبت به مجلس و نمايندگان افزوده شود، نمايد.
وي با اشاره به اينكه مجلس بايد در راس امور باشد، گفت: متاسفانه امروزه اين موضوع در جامعه ما مصداق ندارد، يكي از موارد حفظ شان و جايگاه و نمايندگان توجه به برابري شان تمامي نمايندگان است كه متاسفانه ما اين يكساني را نمي‌‏بينيم، به طوري كه امروزه نمايندگاني كه به نقد عالمانه و دلسوزانه از مشكلات كشور مي‌‏پردازند، مورد بي‌‏مهري قرار مي‌‏گيرند و بالعكس نمايندگان" به‌‏به گوي" دولت مورد توجه دولت قرار مي‌‏گيرند.
وي همچنين با اعتراض به عملكرد صداوسيما در گزينش نطق‌‏هاي موافق دولت براي پخش در اين رسانه گفت: به عنوان مثال نطق مهدوي ابهري كاملا در صداوسيما در جواب به نطق افروغ پخش شد ولي نطق دكتر افروغ به دليل مخالفت با دولت از اين رسانه پخش نشد، آيا اين تبعيض نيست؟
گفتني است؛ اين براي چندمين بار است كه در مجلس هفتم شماري از نمايندگان به عملكرد صداوسيما اعتراض مي‌‏كنند.
حدادعادل در پاسخ به قنبري گفت: صداوسيما هم نطق‌‏هاي موافق و هم مخالف را پخش مي‌‏كند.
اين صحبت حدادعادل موجب همهمه در بين نمايندگان و در فضاي مجلس شد كه حدادعادل در پاسخ به اين واكنش گفت: حتي همين سروصداي شما نيز در صداوسيما پخش خواهد شد و اگرچه بنده تمام برنامه‌‏هاي اين رسانه را تعقيب نمي‌‏كنم ولي گفته‌‏اند كه نطق افروغ نيز پخش شده است.
وي افزود: صداوسيما هم بايد براساس وظيفه‌‏اي كه دارد، اظهارنظر نمايندگان را بدور از موضع موافق و مخالف آنها اطلاع‌‏رساني كند و به طور عادلانه در مورد پخش نظر نمايندگان عمل كند.
افروغ بدنبال اين تذكر درخواست ارايه تذكر و پاسخگويي داشت كه بي‌‏توجهي هيات رييسه موجب عصبانيت وي شد كه حدادعادل در پاسخ به اين واكنش افروغ گفت: صبر كن آرام جانم، صبر كن.

نظرات ارسال نظر