دوشنبه 12 خرداد 1399

ورود سیمان به بورس فلزات تامین نقدینگی را برای تولیدکنندگان تسهیل می‌‏کند

ورود سيمان به بورس فلزات تامين نقدينگي را براي توليدكنندگان تسهيل مي‌‏كند.


حسين لطفي, مديرعامل سيمان ايلام, درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران ,ايلنا, با بيان مطلب فوق افزود: طي پنج ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل توليد سيمان در كارخانه سيمان ايلام 10 درصد رشد داشته است.
لطفي, با بيان اين‌‏كه براي اولين‌‏بار به ركورد توليد 103 درصدي در عرصه توليد سيمان دست يافته‌‏ايم, تصريح كرد: اين در حالي است كه طي مدت 8 سال راه‌‏اندازي هيچ زمان به توليد100 درصدي دست پيدا نكرده بوديم.
مديرعامل سيمان ايلام, با بيان اين‌‏كه همايش مديريت كالا و كيفيت در سطح بين‌‏المللي در پاريس برگزار مي‌‏شود, اعلام كرد: شركت سيمان ايلام در اين همايش تنديس كيفيت تعالي را دريافت كرد.
لطفي خاطرنشان كرد: سيمان ايلام در حال اجراي طرح توسعه با ظرفيت 1400 تن است كه تاكنون معادل 500 ميليار ريال در بخش ارزي و ريالي در اين طرح هزينه شده است.
وي, با اشاراه به پيشرفت 41 درصدي رشد فيزيكي طرح گفت: تجهيزات و ماشين‌‏آلات خريداري شده از كشورهاي اروپايي وارد سايت شده است.
مديرعامل سيمان ايلام, با بيان اين‌‏كه 200 نفر اين واحد هم‌‏اكنون مشغول به كار هستند, گفت: تا پايان سال 86 واحد طرح توسعه‌‏اي سيمان ايلام افتتاح مي‌‏شود.
لطفي تصريح كرد: با راه‌‏اندازي كامل اين واحد 6 هزار نفر به طور مستقيم و غيرمستقيم مشغول به‌‏كار خواهند شد.
وي, در پاسخ به سوالي مبني بر ميزان فاصله صنعت سيمان با اهداف برنامه چهارم توسعه, اظهارداشت: با توجه به اهداف دولت براي احداث واحدهاي جديد مي‌‏توان پيش‌‏بيني كرد, سال 88-87 به ظرفيت 40 ميليون تني دست بياييم.
مديرعامل سيمان ايلام, با اشاره به مشكل نقدينگي واحدهاي سيمان تصريح كرد: اين امر اجراي برنامه‌‏ها و زمان راه‌‏اندازي واحدها را دچار مشكل خواهد كرد.
لطفي خاطرنشان كرد: دولت بايد با كاهش تعرفه صادرات و واردات سيمان را در يك راستا قرار دهد.
وي, با اشاره به لزوم ورود سيمان به بورس فلزات, ادامه داد: از اين طريق قيمت سيمان با عرضه مستقيم در بورس تعيين مي‌‏شود و بدين ترتيب علاوه بر تك نرخي شدن قيمت مصرف‌‏كننده نيز دسترسي مصرف‌‏كننده به سيمان تسهيل مي‌‏شود.
مديرعامل سيمان ايلام, خاطرنشان كرد: با راه‌‏اندازي 5 واحد در سال جاري 4 ميليون تن بر ظرفيت توليد سيمان افزوده خواهد شد.
لطفي گفت: با تعديل قيمت درآمد شركت‌‏هاي سيمان و توليدكنندگان نيز متعادل مي‌‏شود.
وي, در پاسخ به سوالي مبني بر رشد 5/2 درصدي صنعت طبق اعلام رييس جمهور با توجه به شرايط حاكم به صنعت, اظهارداشت: با توجه به ميزان توليد سيمان مي‌‏توان گفت كه براي رسيدن به اين رقم رشد بايد ميزان توليد سيمان به 500 هزار تن برسد, از اين رو رشد مطلوبي در صنعت سيمان داشته‌‏ايم.

نظرات ارسال نظر