چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

خبرنگاران نمونه ایلام مورد تجلیل قرار گرفتند

در آستانه فرا رسيدن ‪ ۱۷‬مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمي و روز خبرنگار و ولادت با سعادت حضرت علي (ع) از خبرنگاران نمونه استان ايلام شامگاه دوشنبه در آييني تجليل شد.

در اين آيين كه در مجتمع جمعيت هلال احمر شهر ايلام برگزار شد، استاندار ايلام، معاون سياسي، امنيتي، مدير كل سياسي انتظامي، مديران دستگاه‌هاي اجرايي و اصحاب مطبوعات و رسانه‌هاي مختلف گروهي شركت داشتند.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام در اين آيين با تجليل از خبرنگاران از اين قشر به عنوان سربازان جبهه فرهنگي كشور ياد كرد.

حجت‌الاسلام "حسين ملكي" گفت: خبرنگاري از حساسترين و مقدسترين مشاغل جامعه محسوب مي‌شود.

وي با ذكر اينكه هم اكنون ‪ ۴۰‬نشريه سراسري و محلي و خبرگزاري‌هاي داخلي در عرصه اطلاع‌رساني و انعكاس اخبار در استان فعاليت دارند، افزود: نقش مطبوعات و رسانه‌ها در جهت دهي به افكار عمومي و ارتقا سطح فرهنگي جامعه غير قابل انكار است.

وي اظهارداشت: جامعه ما با وجود مطبوعات‌و رسانه‌ها پويا بوده كه‌مي‌تواند با بهره‌گيري از نخبگان اين حوزه مسير توسعه را در ابعاد مختلف به ويژه در حوزه فرهنگ پيش ببرد.

ملكي افزود: با توجه به گسترش فعاليت خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ها بايد حمايت جدي از آنها آغاز و با نگاهي محتوايي و تخصصي از اين قشر به صورت ريشه‌اي حمايت كرد.

مسوول خانه مطبوعات استان ايلام نيز در اين آيين گفت: مطبوعات استان ايلام مظلوم واقع شده بطوريكه به سبب عدم امكانات از لحاظ كيفي رشد چشمگيري نداشته‌اند.

"عباس خزلي" افزود: به سبب عدم وجود صنايع بزرگ صنعتي در اين استان، بخش مهمي از هزينه‌هاي مطبوعات از طريق آگهي‌هاي ادارات تامين مي‌شود.

وي با انتقاد از عدم همكاري برخي مسوولان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي با خبرنگاران خواستار ايجاد تعامل بيشتر با اين قشر براي اطلاع‌رساني مطلوب در جامعه شد.

در پايان اين آيين از ‪ ۴۷‬نفر از خبرنگاران نمونه روزنامه‌هاي محلي، سراسري و خبرگزاريهاي استان ايلام با اهدا جوايز تجليل شد.

نظرات ارسال نظر