شنبه 23 آذر 1398

راه‌اندازی تعاونی‌های جدید در ایلام

تغييري در ماهيت و رويكرد تعاوني‌هاي سهام عدالت به وجود نخواهد آمد و تنها نام آنها به شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني تغيير مي‌يابد.

سيدمحمود رشيدي‌فر ـ معاون طرح و برنامه وزارت تعاون ـ در مصاحبه با خبرنگار تعاون ايسنا درباره تشكيل شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني و تبديل تعاوني‌هاي سهام عدالت اظهار كرد: طبق سياست‌هاي ابلاغي جديد، شركت‌هاي تعاوني عدالت استاني به شركت‌هاي سرمايه‌گذاري تغيير نام پيدا خواهند كرد و از اين پس شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني با همان اعضاي قبلي و شعبه‌هاي متعدد راه‌اندازي خواهند شد.

وي ادامه داد: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تا قبل از پايان مردادماه همه شركت‌هاي تعاوني عدالت تشكيل خواهند شد و با توجه به زمينه‌اي كه براي تغيير نام اين شركت‌ها به سرمايه‌گذاري استاني فراهم شده پيش‌بيني مي‌شود كه روند توزيع سهام عدالت با همان برنامه‌ريزي و روال قبلي ادامه يابد.

رشيدي‌فر تصريح كرد: پيرو ابلاغيه مقام معظم رهبري شركت‌هاي تعاوني سهام عدالت شهرستاني هستند كه شركت‌هاي سرمايه‌گذاري را تشكيل خواهند داد لذا تنها نام تعاوني‌ها عوض مي‌شود و رويكرد آنها همچنان تعاوني خواهد بود.

معاون طرح و برنامه وزارت تعاون درباره مكانيزم‌هاي پيش‌بيني شده براي واگذاري سهام عدالت و برنامه‌هاي در دست اين معاونت گفت: تعاوني‌هاي سهام عدالت با اين نگاه و هدف تشكيل مي‌شوند كه كار توسعه و عمران مناطق را در سراسر كشور دنبال كنند به علاوه بند 11 سياست‌هاي ابلاغي، بر ضرورت فقرزدايي و خوداتكايي اقشار و دهك‌هاي محروم جامعه تاكيد دارد و لذا از باب تامين مسكن، نيازهاي مصرفي و به ويژه تامين بيمه عمر و درمان نيز پيش‌بيني‌هاي لازم را انجام داده‌ايم.

وي در زمينه تشكيل تعاوني‌هاي جديد در سال جاري گفت: مقدمات تشكيل تعدادي از تعاوني‌هاي جديد فراهم شده است و در استان‌هاي ايلام، قم و گيلان تشكيل تعاوني‌هاي جديد را در دستور كار داريم

نظرات ارسال نظر