یک‌شنبه 24 آذر 1398

مصباح یزدی: روحانیت در خط مقدم جنگ شیاطین با دین قرار دارند

رييس موسسه علمي پژوهشي امام خميني (ره) گفت: روحانيت در خط مقدم خنثي- سازي جنگ شياطين با دين مبين اسلام قرار دارند.

آيت‌الله "مصباح يزدي" روز يكشنبه در همايش طلاب و روحانيت استان ايلام كه در محل سازمان آموزش فني و حرفه‌اي ايلام برگزار شد، افزود: سردمداران غرب امروز با استفاده از تمامي امكانات به جنگ با اسلام روي آورده‌اند.

وي با ذكر اينكه شياطين، انس و جن به جنگ اسلام آمده و شمشير از رو بسته‌اند، افزود:قدرتهاي بزرگ اسلام را دشمن اصلي خود از حيث مسايل فرهنگي، سياسي و اجتماعي قلمداد مي‌كنند.

وي به هشدارهاي مقام معظم رهبري به عنوان كارشناس دلسوز آداب در خصوص تهاجم فرهنگي دشمنان اشاره كرد و افزود: دشمن امروز قلب جوانان را نشان گرفته است.

وي با بيان اينكه امروز دشمن مي‌خواهد ايمان را از دل جوانان بگيرد افزود: مسووليت روحانيت در مقطع كنوني حساس بوده و بايد منطبق با سياست- هاي دشمنان زمينه خنثي‌سازي هجمه‌هاي آنان فراهم شود.

وي اظهارداشت: وجود روحانيت در جامعه به عنوان قشري ممتاز مبارك و منشا بركاتي بوده و هست.

آيت‌الله يزدي با اشاره به اينكه ما در جامعه قشرهايي داريم كه به واسطه استعدادهاي آنان موقعيت اجتماعي خاصي دارند، افزود: وجود كارگر، پزشك، معمار، هنرمند براي امور دنيوي و زندگي مادي انسانها مفيد است.

وي تصريح كرد: اما تنها قشر روحاني است كه مي‌تواند براي سعادت ابدي انسانها نقش ايفا كند.

وي افزود: مي‌طلبد كه امروز حوزه‌هاي علميه در سراسر كشور با توسعه فعاليتها در جهت خنثي‌سازي توطيه‌هاي دشمنان كوشا باشند.

وي گفت: روحانيت وارثان انبيا بوده كه رسالت اصلي آنان رساندن پيام الهي و انبيا به جامعه براي دستيابي به سعادت ابدي است.

وي اظهار داشت: در مقاطعي بسيار خطرناكي كه كيان اسلامي به خطر افتاده اين قشر روحانيت بوده كه به صحنه‌آمده و توطئه‌ها را يكي پس از ديگري خنثي كرده است.

آيت‌الله "مصباح يزدي" به‌مناسبت سالروز تاسيس شوراي نگهبان و سخنراني در جمع اعضاي هيات نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبري در ايلام به اين استان سفر كرده است.

نظرات ارسال نظر