چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام: بیش از۱۴۰مگاوات برق به عراق صادرکرده‌ایم

مديرعامل شركت توزيع برق ايلام گفت: طبق برنامه سوم توسعه كليه روستاهاي بالاي 20 خانوار برق‌دار شدند.

ايرج جمشيدنژاد به خبرنگار انرژي ايسنا افزود: در برنامه چهارم توسعه سعي داريم كه كليه روستاهاي زير 20 خانوار را نيز از نعمت برق بهره‌مند كنيم.

وي با بيان اين كه تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي‌، تعداد روستاهاي صاحب برق در استان 10 قريه بوده و امروز به بيش از 500 قريه رسيده است، گفت: در آينده نزديك با بهره‌برداري از نيروگاه‌هاي آبي و حرارتي به قدرت 500 مگاوات در ايلام علاوه بر استان مي‌توان به شبكه سراسري و كشور همسايه هم برق صادر كرد.

وي با بيان اين كه در حال حاضر مقدار برق صادراتي به كشور عراق بيش از 130 مگاوات است، افزود: تهيه و راه‌اندازي سيستم يكپارچه انشعابات، چاپ قبوض به همراه باركد و اعمال حساب از طريق اسكنر، تجهيز كليه ماموران قرائت كنتور به رايانه‌هاي دستي و ايجاد سيستم به منظور جمع‌آوري برق‌هاي غيرمجاز را از اهم خدمات به مشتركان شركت توزيع برق استان دانست.

مديرعامل شركت توزيع برق استان ايلام با اشاره به ساخت و سازهاي غيرمجازي كه در استان صورت مي‌گيرد، افزود: اين امر موجب شده كه سرقت انرژي در استان به حداكثر مقدارش برسد.

وي گفت: در سال گذشته به علت استفاده نامشروع از برق، تلفات انرژي به 16.7 درصد رسيده است.

جمشيدنژاد با بيان اين كه 29 درصد از كل بهاي انرژي مربوط به مشتركان خانگي است، افزود: در آينده صنايع پتروشيمي، گاز، نفت و همچنين كارخانه‌هاي متعدد سيمان در استان به بهره‌برداري مي‌رسد؛ لذا انتظار داريم كه مشتركان ما به مشتركان صنعتي تبديل شون

نظرات ارسال نظر