چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

گزارشی از نارضایتی زائران عتبات عالیات از وضعیت نامطلوب خدمات اماکن اقامتی و پذیرایی ایلام

زائران عتبات عاليات از وضعيت برخي غذاخوري‌ها و اماكن پذيرايي در استان ايلام و كيفيت ارايه خدمات آن‌ها، به شدت گله‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، زائران ايراني عتبات عاليات كه از مرز بين‌المللي مهران، عازم عراق مي‌شوند و در گذر از استان ايلام نيازمند استفاده از غذاخوري و امكان پذيرايي مناسب هستند، از وضعيت و امكانات برخي از غذاخوري‌ها و مكان‌هاي اقامتي استان ايلام گله‌مند بوده و كمبود امكانات براي تعداد زياد زائران عدم پيش‌بيني غذا در ساعات پاياني شب، كيفيت بسيار پايين غذا، تعداد كم سرويس‌هاي بهداشتي اين اماكن، خدمات‌دهي نامناسب و برخورد غير حرفه‌اي صاحبان و كاركنان اماكن فوق، همچنين تعداد اندك اماكن غذاخوري بين راهي و تجمع آنها در مركز استان، از جمله گلايه‌هاي زائران عتبات عاليات است.

حيدركوفيان از زائران كرماني در اين زمينه به ايسنا مي‌گويد: راه استان كوهستاني است و اتوبوس مسير را به دنده‌ي سنگين حركت مي‌كند. در ميان اين مسير چندين ساعته كوهستاني حتي يك مكان غذاخوري مناسب وجود ندارد.

وي مي‌افزايد: از كرمانشاه تا ايلام خبري از يك مكان پذيرايي مناسب نيست و غذاخواري‌هاي بين اين مسير يا كبابي هستند يا در حد قهوه‌خانه كه نه نمازخانه مناسبي دارند و نه غذاي خوبي و نه خبري از سرويس‌هاي بهداشتي خوب در آن‌هاست.

اين زائر كرماني با انتقاد از غذاخوري‌هاي داخل شهر ايلام به عنوان مركز استان اظهار كرد: هم در مسير رفت و و هم در مسير برگشت به اين غذاخوري‌ها، نه نماز خانه‌ي مناسبي وجود دارد و نه سرويس بهداشتي كافي و نه غذاي مناسب! از برخورد خوب هم خبري نيست، در حالي كه اينجا مركز استان ايلام است.

سامان خوشابي كه در بازگشت از عتبات عاليات در يكي از اماكن پذيرايي استان، براي يك شب ساكن است نيز به خبرنگار ايسنا، مي‌گويد: اين اماكن پذيرايي و غذاخوري‌ها هر طور كه باشند و با همه مشكلاتشان از غذاخوري‌ها و اماكن پذيرايي عتبات عاليات در كشور عراق بهتر هستند.

هر چند با كمي‌مسامحه مي‌توان كم تجربگي صاحبان اين اماكن را دليل مشكلات آنها دانست. اين زائر مشهدي بيان مي‌كند: مهران بهترين و نزديكترين مرز به عتبات عاليات است و آينده بسيار مناسبي دارد و شما بايد ازهم اكنون براي آ‌ينده اين مرز برنامه ريزي كنيد و تنها به فكر بهره برداري مقعطي از اين ترددها نباشيد.

رقيبه همتي زاده نيز با انتقاد از امكانات تعبيه شده در اين اماكن براي خانم‌ها اظهار مي‌كند: در مسير بين راهي سرويس‌هاي بهداشتي و نمازخانه براي خانم‌ها وجود ندارد و يا قابل استفاده نيست، از طرفي در كنار مساجد بين راهي هيچ مكان غذاخوري و پذيرايي وجود ندارد و اگر هم باشد، كبابي است كه از طريق ذبح سنتي دام اقدام به كباب مي‌كنند كه اين مطمئن نيست.

وي حل اين مشكلات را نيازمند برنامه‌ريزي مسوولان مي‌داند و مي‌گويد: افزايش امكانات هم به رفاه زائران كمك مي‌كند و هم براي صاحبان اين اماكن سود‌آور است كه بايد هرچه سريعتر حل شود.

فريدون محمدي - مدير كل گردشگري و ميراث فرهنگي استان - نيز در اين زمينه به ايسنا مي‌گويد: هم اكنون 11 مكان اقامتي در استان ايلام و در شهرهاي مختلف وجود دارد كه در درجه‌هاي مختلفي قرار دارند و به زائران و گردشگران خدمات ارايه مي‌دهند، اما برخي از آنها به دلايل مختلف از ارايه خدمات در سطح بالا ناتوان هستند.

وي مي‌افزايد: ما با بازرسي‌هاي مرتب و همچنين ارايه تسهيلات به آن‌ها براي ايجاد رقابت در كيفي كردن خدمات و ازطرفي تعطيل كردن تعدادي از آن‌ها براي بهبود وضعيت انها اقدام كرده ايم كه وضعيت نسبت به گذشته بهتر شده، اما با ساخت چند هتل جديد و غذاخوري‌هاي استاندارد بين‌راهي نيز اين مشكلات به زودي رفع مي‌شود

نظرات ارسال نظر