سه‌شنبه 8 بهمن 1398

روش بکارگیری مقرری بگیران بیمه بیکاری در ایلام تغییر کرد

رييس سازمان كار و آموزش فني و حرفه‌اي ايلام گفت: بر اساس مصوبه جديد دولت، روش بكارگيري ‪ ۳۶۰‬بيكار مقرري بگير بيمه بيكاري در اين استان تغيير يافت.

"محمدجواد محمدي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد:
بر اساس ساز و كار جديد مصوبه دولت، از پرداخت مستقيم مقرري بيمه بيكاري به بيكاران ايلامي خودداري شده و اين افراد در واحدهاي توليدي بالاي ‪ ۲۰‬نفر فعال اين استان به كار گرفته مي‌شوند.

وي توضيح داد: بر اساس مصوبه قبلي هيات دولت اين بيكاران بايد در واحدهاي داراي بيش از ‪ ۵۰‬كارگر مشغول بكار شوند كه با رايزني مسوولان استان در خصوص كمبود واحدهاي كارگري بالاي ‪ ۵۰‬نفر در استان اين مصوبه تغيير يافت و به ‪ ۲۰‬نفر كاهش پيدا كرد.

وي تصريح كرد: در قبال بكارگيري هر يك از اين افراد به مدت چهارسال، از سوي دولت و براي كمك به پرداخت حقوق و مزاياي اين افراد به هر واحد توليدي ‪ ۱۰۰‬ميليون ريال وام با بهره چهار درصد پرداخت مي‌شود.

محمدي هدف ازاين اقدام را بهره‌گيري از نيروي فعال و حمايت اصولي و موثر از نيروي كار و جلوگيري از پرداخت مستقيم مقرري به بيكاران عنوان كرد.

اكنون از مجموع ‪ ۱۶‬درصد جمعيت بيكار فعال در استان ‪ ۶۲۰‬هزار نفري ايلام تنها ‪ ۳۶۰‬نفر مقرري بيمه بيكاري دريافت مي‌كنند.

نظرات ارسال نظر