پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

ایلام در نیمه شعبان غرق در نور و شادی شد

همزمان با سالروز ميلاد فرخنده منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) استان ايلام غرق در نور و شادي و عطر مهرباني شد.

مردم شهرها و روستاهاي اين استان، ديشب و امروز شنبه با حضور در مساجد و محافل عمومي به مناسبت اين ايام فرخنده به جشن و شادي پرداختند.

گزارش خبرنگاران ايرنا حاكيست در اين آيينها مردم به ويژه جوانان و نوجوانان با توزيع شربت و شيريني و دود كردن اسپند، نيمه شعبان سالروز ولادت حضرت قائم(عج) را گرامي داشتند.

مسجد صاحب‌الزمان(عج) شهر ايلام با خيل عاشقان آن حضرت روبه روست و در اين روز فرخنده، به مكاني براي راز و نياز شيفتگان و منتظران ظهور مهدي (عج) مبدل شده است.

در آيينهاي جشن نيمه شعبان در ايلام سخنرانان، وعاظ و مداحان آل عصمت و طهارت(ع) به تبيين فلسفه قيام و ظهور آن حضرت مي‌پردازند.

حضور گروه‌هاي موسيقي محلي و سنتي در اماكن تفريحي با اجراي برنامه توسط آنها و نيز برگزاري جنگ‌هاي شاد و متنوع طي شب گذشته و امروز به آيينهاي جشن ميلاد حضرت ولي‌عصر(عج) در شهر ايلام جلوه و رونق خاصي بخشيده است.

همچنين با برگزاري آيين ويژه‌اي به مناسبت اين روز مبارك ده‌ها زوج جوان زيرپوشش كميته امداد امام خميني(ره) استان ايلام آغاز زندگي مشترك خود را جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگاران ايرنا، جشنهاي سالروز ميلاد حضرت مهدي موعود(عج) با شكوه و رونق خاصي در شهرها، بخشها و روستاهاي استان ايلام در حال برگزاري است.

نظرات ارسال نظر