جمعی از اهالی شهرایلام به کمبود و آلودگی آب شرب این شهرانتقاد کردند

شماري از اهالي شهر ايلام عصر دوشنبه با مراجعه به دستگاه‌هاي ذيربط از آلودگي و كمبود آب شرب اين شهر انتقاد كردند.

نگراني و اعتراض مردم شهر ايلام در پي آن صورت گرفت كه بارندگي شديد سه روز گذشته، باعث آلودگي و كمبود آب در بيشتر مناطق اين شهر شد.

يكي از شهروندان ايلامي گفت: آب اين شهر، علاوه بر كمبود شديد، از رنگ و بوي غير طبيعي نيز برخوردار است و به نظر مي‌رسد كه تصفيه نمي‌شود.

"علي محمدي" افزود: به دليل مشكلات ناشي از كمبود و آلودگي آب شرب اين شهر، چند روزي است كه آب آشاميدني خود را از چشمه‌هاي اطراف تامين مي‌كنيم.

رييس شوراي اسلامي شهر ايلام پيشتراعلام كرده بود مشكل آلودگي و غير بهداشتي بودن آب شرب اين شهر يك روزه رفع نمي‌شود.

مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان ايلام در اين‌باره گفت: مشكل آلودگي و قطعي آب شرب ايلام به دليل كدورت بالاي آب سد ايلام و عدم توانايي تصفيه خانه ايلام در تصفيه آب شرب است.

"محمدرضا كرمي‌نژاد" به خبرنگار ايرنا افزود: مشكلي كه در سه روز اخير پيش آمده در اثر بارندگي‌هاي شديد و سيل آساي روزهاي گذشته است.

وي ادامه داد: با بارش ‪ ۲۰۵‬ميلي‌متري روزهاي گذشته، شوكي ناگهاني به شبكه آبرساني و همچنين سد ايلام وارد شده و آلودگي آب را از حد مجاز و استاندارد بالا برده است.

وي اظهار داشت: براي جلوگيري از نفوذ آب گل آلود و آلوده مجبور به بستن شبكه‌هاي آبرساني شهر ايلام شديم.

مديركل امور آب استان ايلام نيز در اين‌باره گفت: براثر بارش سه روز گذشته كدورت آب سد ايلام افزايش يافته است.

"علي لطفي" افزود: تصفيه‌خانه آب شرب شهر ايلام، طبق استانداردهاي كشوري تا كدورت يك‌هزار و ‪ ۳۰۰‬را تصفيه مي‌كند.

وي ادامه داد: اكنون كدورت آب ايلام به پنج هزار رسيده و قابل تزريق به شبكه آبرساني شهر ايلام نيست كه اين امر مشكلات فراواني را براي اهالي اين شهر به وجود آورده است.

بهره‌برداري از تصفيه‌خانه اصلي آب شرب شهر ايلام اواخر آبان ماه امسال آغاز شده بود.

علي لطفي مدير كل امور آب استان ايلام به هنگام بهره‌برداري از اين طرح گفته بود: اين تصفيه خانه قادر است در يك شبانه روز ‪ ۴۷‬هزار و ‪ ۵۰۰‬متر مكعب و سالانه معادل ‪ ۱۷/۵‬ميليون متر مكعب آب را تصفيه و وارد شبكه آبرساني شهر ايلام كند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال