۱۸۸ میلیارد تومان برای استان ایلام در سال آینده مصوب شد.

فریدون همتی گفت: هدایت درآمدهای حاصل از فروش نفت به سمت پروژه‌های عمرانی، در مجلس شورای اسلامی، از نکات مبارک در لایحه‌ی بودجه سال ۱۳۸۵ بود.

نماینده‌ی ایلام، مهران، ایوان و شیروان چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: با وجود این‌که تعدادی از نمایندگان مجلس با این استدلال که کشور قدرت اجرایی لازم را در این زمینه ندارد، به مخالفت با این امر پرداختند، اما این اتفاق خوب افتاد.

همتی که از موافقان اختصاص درآمدهای حاصل از نفت به پروژه‌های زیربنایی است،‌ ادامه داد: هرچقدر میزان اختصاص درآمد نفت به پروژه‌های زیربنایی بیشتر باشد ضرب آهنگ حرکت کشور به سمت توسعه افزایش می‌یابد.

وی در خصوص بودجه‌ی اختصاص‌یافته‌ی سال ۱۳۸۵ به استان ایلام در لایحه‌ی بودجه، گفت: مجموع اعتبارات اختصاص‌یافته به استان ۱۸۸ میلیارد تومان است که شامل ۶۲ میلیارد تومان اعتبار عمرانی، ۳۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریاست جمهوری و هیأت دولت، ۱۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات طرح توازن منطقه‌ای، ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان از محل ردیف‌های ملی، و با تلاش نمایندگان ۱۵ میلیارد تومان نیز از محل ردیف‌های متفرقه است.

این نماینده‌ی مجلس یادآور شد: استان ایلام با توجه به میزان بودجه‌ی اختصاص یافته به آن نسبت به جمعیت ۶۰۰ هزار نفری‌اش، در زمینه‌ی اعتبارات عمرانی در زمره‌ی ۱۰ تا ۱۵ استان اول کشور قرار گرفته است.

وی این اعتبارات جذب‌شده را علاوه بر اعتبارات شرکت‌های دولتی اعلام کرد.

همتی درباره‌ی بودجه‌ی فرهنگی کشور نیز گفت: ۱۰ درصد از محل بودجه توسعه‌ی استان‌ها به فعالیت‌های فرهنگی برای غنا بخشیدن به کتابخانه‌ها، صدا و سیما، مساجد و سینماها اختصاص یافته که مجموع آن در کل کشور ۹۰ میلیارد تومان است که با تصویب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها با اولویت‌بندی نیازها تخصیص خواهد یافت.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه