رییس جامعه‌ی هتل‌داران استان ایلام تاکید کرد: عدم وجود امکانات مناسب منجر به کاهش درصد اشغال شده است.

رییس جامعه‌ی هتل‌داران استان ایلام گفت: جاذبه‌های گردشگری این استان بسیار زیاد است، ولی متاسفانه به دلیل عدم وجود جاده، هواپیما، و امکانات مناسب و، مسافران آن چنان تمایلی برای سفر به این استان ندارند .

" جعفر جهانی " در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به این که مسوولان کشوری هیچ اقدامی ‌در جهت توسعه گردشگری این استان انجام نمی‌دهند، گفت: وزارت راه و ترابرری فرودگاه و شهرداری موظف به اصلاح جاده‌ها، هواپیما‌ها و دست اندازهای خیابانی هستند.

وی همچنین گفت:‌ طی این چند ساله، در حدود شش هتل و رستوران در استان ایلام وجود داشته که همگی به مرکز خرید تبدیل شدند.

جهانی اظهار داشت: هر ساله، جلسه یا کمیته‌ی ویژه‌ای جهت انسجام اسکان در این استان تشکیل می‌شود که به دلیل عدم استقبال مسافران نوروزی، تصمیمات خاصی در این خصوص گرفته نمی‌شود و نصب پلاکارد و چادر به منظور اسکان و راهنمای مسافران از جمله اقدامات معمولی است که انجام می‌گیرد .

جهانی گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در حد توان خودبا جامعه‌ی هتلداران استان ایلام همکاری می‌کنند، ولی متاسفانه به دلیل عدم همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط، هیچ اقدام مثبتی صورت نمی‌گیرد .

رییس جامعه‌ی هتل داران استان ایلام گفت: در طول سال، درصد سال، درصد اشغال در این استان در حدود ۴۰ درصد است که در ایام نوروز این میزان به حدود دو درصد می‌رسد .

وی ادامه داد: استان ایلام دارای چهار هتل می‌باشد که هر هتل شامل پنجاه تا ۱۰۰ تخت است .

جهانی با اشاره به برگزاری کنفرانس جهانی گردشگری و صنایع دستی اظهار امیدواری کرد که با روی کار آمدن دولت جدید و برنامه‌های آن، برگزاری این گونه همایش‌ها تاثیر بیشتری داشته باشد .

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه