با تشکیل کمیته‌های اسکان و تبلیغات ایلام، آماده پذیرایی از راهیان نور است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام گفت: استان ایلام با فراهم آوردن امکانات و خدمات رفاهی و اسکان فعالیت‌های فرهنگی آماده استقبال از دوستداران فرهنگ مقاومت و پایداری است .

سرهنگ ابراهیم محمد زاده با اعلام این خبر به خبرنگار ایسنا، گفت: استان ایلام با داشتن بیشترین مرز مشترک که با عراق شاهد عملیاتی چون والفجر ۳ و ۵ و ۶، فتح المبین و ... بوده و همچین با داشتن جمعیت کم در زمان جنگ توانست یک لشگر ۳۰۰ هزار نفری را تشکیل و شهدای زیادی تقدیم انقلاب کند .

سرهنگ محمد‌زاده اظهار کرد: در ایام نوروز سال ۸۵ ستاد کاروان‌های راهیان نور با ریاست استاندار و تشکیل کمیته‌های اسکان و نمایشگاه وتبلیغات، هدایت و توجیه و نظارت با مشارکت سپاه منطقه ایلام و تیپ امیر و لشکر ۶۴ ارومیه، نمایشگاه تپه شنی مهران توسط تیپ امیر و نمایشگاه امامزاده سید حسن و پیش‌بینی ایستگاه‌های صلواتی در مسیر کاروان‌های راهیان نور و چاپ بروشور رنگی معرفی نقاط با مشارکت سپاه ایلام و میراث فرهنگی می‌نماید .

وی با اشاره به وظیفه‌ی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سیاست‌گذاری، هدایت و نظارت بر کلیه امور فرهنگی مرتبط با دفاع مقدس افزود: ماموریت اصلی بنیاد حفظ نشر آثار فیزیکی و معنوی دفاع مقدس از قبیل مقتل شهداء و نقاط شاخص عملیاتی و ایجاد موزه‌های دفاع مقدس و فعالیت‌های فرهنگی از قبیل شهر، موسیقی، تئاتر، فیلم‌های کوتاه، کارهای تجسمی ‌و تدوین تاریخ جنگ است .

سرهنگ محمد زاده گفت: عمده فعالیت‌های این بنیاد در سال ۸۴ در استان ایلام تدوین جدوال تاریخ جنگ، برگزاری حدود ۲۰ یادواره شهداء، ۱۰ مراسم شب شهر و خاطره، برگزری سالگرد عملیات‌های مهم در حوزه‌ی استان، چاپ ماهنامه زمزمه با مشارکت سازمان دانش‌آموزی، برگزاری داستان کوتاه غرب کشور، با موضوع دفاع مقدس و برگزاری دومین جشنواره‌ی مطبوعات و رسانه‌های دفاع مقدس و راه اندازی کتابخانه‌ی دفاع مقدس است .

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام با بیان این که آمار‌ها نشان می‌دهدکه دیدار از مناطق عملیاتی و مقتل شهداء و ‌آثار به جا مانده ازدفاع مقدس بیشترین تاثیر را بر روی بازدید کنندگان دارد، گفت: ارتباط نزدیکی با محل رزم شهدا باعث تقویت به جهاد و شهادت شده و به روحیه‌ی بالندگی و اعتماد به نفس و دین باوری نسل جوان کمک می‌کند و یکی از فعالیت‌های فرهنگی است، که می‌تواند در مقابل تهاجم فرهنگی تاثیر زیادی داشته باشد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه