ایلام به قطب سیمان کشور تبدیل می‌شود.

معاون برنامه‌ريزي رييس سازمان صنايع و معادن ايلام گفت: اين استان در آينده نزديك به قطب سيمان كشور تبديل مي‌شود.

"مظفر فروتن" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: با اجراي طرحهاي توسعه سيمان ايلام و ايجاد كارخانه‌هاي سيمان در دست اقدام دهلران، مهران، ايوان و دره‌شهر اين استان به قطب سيمان كشور مبدل مي‌شود.

وي گفت: داشتن منابع غني از حيث كمي و كيفي اكنون صنعت سيمان ايلام را نه تنها در ايران بلكه در جهان در جايگاه اول قرار داده است.

وي ادامه داد: بر اين اساس و با توجه به منابع غني سيمان در ايلام تا پايان برنامه چهارم توسعه بيش از چهار هزار ميليارد ريال براي توسعه سيمان استان سرمايه‌گذاري مي‌شود.

وي اظهار داشت: اكنون توليد روزانه سيمان مرغوب در ايلام يك هزار و ‪۸۰۰‬ تن است كه با بهره‌برداري از اين طرحها توليد سيمان در استان به پنج هزار و ‪ ۵۰۰‬تن در روز افزايش مي‌يابد.

فروتن گفت: اكنون مراحل مقدماتي اجراي طرحهاي سيمان در شهرستانهاي مختلف استان در دست اقدام است و براي برخي از آنها گشايش اعتبار ارزي شده است.

وي تاكيد كرد: با بهره‌برداري از طرحهاي در دست اقدام سيمان در استان در مدت زماني كوتاه ايلام شاهد رونق اقتصادي، افزايش صادرات و اشتغالزايي پايدار خواهد بود.

اكنون يك كارخانه دو هزار تني سيمان واقع در ‪ ۲۰‬كيلومتري شمال شهر ايلام فعال است كه تاكنون شش بار مقام نخست كيفيت جهاني اين محصول را به خود اختصاص داده است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال