یک‌شنبه 24 آذر 1398

ایلام به قطب سیمان کشور تبدیل می‌شود.

معاون برنامه‌ريزي رييس سازمان صنايع و معادن ايلام گفت: اين استان در آينده نزديك به قطب سيمان كشور تبديل مي‌شود.

"مظفر فروتن" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: با اجراي طرحهاي توسعه سيمان ايلام و ايجاد كارخانه‌هاي سيمان در دست اقدام دهلران، مهران، ايوان و دره‌شهر اين استان به قطب سيمان كشور مبدل مي‌شود.

وي گفت: داشتن منابع غني از حيث كمي و كيفي اكنون صنعت سيمان ايلام را نه تنها در ايران بلكه در جهان در جايگاه اول قرار داده است.

وي ادامه داد: بر اين اساس و با توجه به منابع غني سيمان در ايلام تا پايان برنامه چهارم توسعه بيش از چهار هزار ميليارد ريال براي توسعه سيمان استان سرمايه‌گذاري مي‌شود.

وي اظهار داشت: اكنون توليد روزانه سيمان مرغوب در ايلام يك هزار و ‪۸۰۰‬ تن است كه با بهره‌برداري از اين طرحها توليد سيمان در استان به پنج هزار و ‪ ۵۰۰‬تن در روز افزايش مي‌يابد.

فروتن گفت: اكنون مراحل مقدماتي اجراي طرحهاي سيمان در شهرستانهاي مختلف استان در دست اقدام است و براي برخي از آنها گشايش اعتبار ارزي شده است.

وي تاكيد كرد: با بهره‌برداري از طرحهاي در دست اقدام سيمان در استان در مدت زماني كوتاه ايلام شاهد رونق اقتصادي، افزايش صادرات و اشتغالزايي پايدار خواهد بود.

اكنون يك كارخانه دو هزار تني سيمان واقع در ‪ ۲۰‬كيلومتري شمال شهر ايلام فعال است كه تاكنون شش بار مقام نخست كيفيت جهاني اين محصول را به خود اختصاص داده است.

نظرات ارسال نظر