شنبه 5 بهمن 1398

نامه وارده: خیرین و ثروتمند های ایلامی صندوق حمایت از نخبگان استان تشکیل دهند.

بسمه تعالي


خيرين و ثروتمند هاي ايلامي صندوق حمايت از نخبگان استان تشکيل دهند.
اگر در مورد يهوديهاي ساکن کشورهاي مختلف جهان تاملي کنيم مي بينيم که در هر کشور اين افراد , حتي مخالفين سياست هاي صهيونيستي براي ساکنين فلسطين اشغالي (اسرائيلي ها) کمک هاي فراوان جمع آوري مي کنند و با اين روش مي خواهند سهمي در قدرتمند تر شدن قوم فاسدشان داشته باشند. امروز کشوري بي رسميت در جهان که جمعيتش 3 برابر استان ايلام است در حال تبديل شدن به يکي از کشورهاي قدرتمند اقتصادي است. بر اساس آمار منتشر شده تعداد مقالات منتشر شده از دانشگاه هاي اسراييل از تمام کشور هاي خاورميانه بيشتر است. مثال هايي واضح شرکت الکترونيکي SENAO با تلفن هاي بسيار قوي و سيستم هاي شنود فوق العاده است, امروز اسرائيل در کشاورزي گلخانه اي و مخصوصا در سيتم هاي آبياري رتبه 1 جهان را داراست و نمونه آن را در کردستان عراق ببينيد , و در علوم محض که ديگر .....


دانشمندان اسرائيلي بسيار ممتاز علوم محض , کشاورزي , الکترونيک و... با اينکه مي توانند به راحتي در هر کشوري زندگي کنند ولي چرا اسراييل را انتخاب و با تمام تلاش براي پيشرفت آن مي کوشند؟


حمايت هاي گسترده مالي و امکاناتي رژيم اسرائيل و تاجران و سرمايه داران اسرائيلي از اين قشر و حتي اقشار ديگر قوم يهود آن ها را به يک خطر بسيار جدي در منطقه تبديل کرده است.


اما سخن اينجانب : افراد ثروتمند و خيرين ايلامي که به خاک اين استان تعصب دارند و خواهان پيشرفت همه جانبه آن هستند ميتوانند با تشکيل صندوقي پولي براي کمک به رتبه هاي زير 100 منطقه 3 که ايلامي باشند با شرط گرفتن تعهد (مانند بورس تحصيلي) براي بازگشت و خدمت به استان پس از اتمام تحصيلات اين عزيزان شرايطي را فراهم کنند تا اين دانشجويان با خيالي آسوده تر و با مطالعه بيشتر مدارج بالاتر علمي را طي کرده و به عنوان صاحب نظر به ايلام بازگردند نه شخصي که در به در دنبال کار براي ماهيانه چندر غاض باشد.


امسال رتبه 3 منطقه سه کشوري در رشته علوم تجربي را مي شناسم که فردي از خانواده اي فقير است و در مهران زندگي مي کند و اولويت انتخاب رشته اين شخص رشته دندانپزشکي است . آيا واقعا اين شخص دندانپزشکي را دوست دارد! ! يا اينکه فقط فکر ميکند در آينده مي تواند براي خودش به نان و نوائي برسد. چرا اين مغز نبايد در رشته پزشکي يکي از بالاترين تخصص ها را بگيرد و با افتخار به مردم استان مظلومش کمک کند . چرا نبايد با وجود اين مغزها دکترهاي بيسواد و بي انگيزه که فقط در فکر پر کردن گوني هاي پولشان در اواخر شب هستند, بار سفر را براي هميشه ببندند.


رنج ها و درد ها بسيار است. اتاق ICU بيمارستان قلب شيراز فقط 30 تخت کاملا مجهز دارد ولي باز ايلام هنوز خير سر مسولين بي عرضه اش يک دستگاه MRI ندارد.
تشکيل اين صندوق حتي مي تواند باعث شود مردم قشر متوسط نيز در جهت کمک به اين دانشمندان آينده ايلام و ايران اسلامي ترغيب به کمک شوند و اين استعدادهاي خدادادي بيهوده و تنها به دليل مشکلات مالي در زير چرخ دنده هاي نامراد فقر له نشوند و بتوانند آن گرايشي را که مورد علاقه خودشان بوده و همچنين نياز مبرم استان است را تادرجات عاليه طي کنند تا با شناختي که از استان به دليل بومي بودن دارند, به نحو احسن سرعت توسعه را افزايش دهند.


به اميد روزي که نام ايلام و ايران بر تارک دنيا و تاريخ حک شود
انشاء ا...
شهروندي که در آينده او را خواهيد شناخت.

نظرات ارسال نظر