دوشنبه 7 بهمن 1398

دبیر خانه کارگر ایلام: انحلال شرکتهای خدماتی خواسته کارگران از دولت است

 دبير اجرايي خانه كارگر ايلام گفت: انحلال شركتهاي خدماتي خواسته بجا و حقيقي كارگران از دولت جديد است.

"علي غياثي" روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: با توجه به شعارهاي عدالت محورانه رييس جمهوري اكنون كارگران از هيات دولت انتظار دارند شركتهاي خدماتي را منحل كند.

وي افزود: شركتهاي ريز و درشت خدماتي با سواستفاده از موقعيت خود و بستن قراردادهاي ظالمانه به جامعه كارگران ستمي بزرگ روا مي‌دارند.

وي تصريح كرد: به اعتقاد همه صاحبنظران غده سرطاني شركتهاي خدماتي اكنون سلامت جامعه كارگري را با تهديد جدي مواجه كرده است.

غياثي اظهار داشت: با تشكيل هيات دولت اكنون راه براي تحقق شعارها و انحلال شركتهاي خدماتي هموار شده است كه عزم جدي مسوولان مي‌تواند دست سواستفاده‌كنندگان را از چرخه كار در كشور كوتاه كند.

وي گفت: كارگران اميدوارند با اقدام مقتضي دولت راه را بر فرصت طلبان براي پرداخت نكردن كامل حقوق و مزايا و استعمار كارگران براي تحقق سود اقتصادي كلان در پوشش شركتهاي خدماتي هرچه سريعتر بسته شود.

وي كارگران را قشري محروم با گستره جمعيتي فراوان در جامعه دانست و توجه به خواسته‌هاي آنان را از مصداقهاي بارز عدالت محوري عنوان كرد.

ساز و كار فعاليت شركتهاي خدماتي از جمله مباحث مهم فعالان جامعه كارگري است و ادامه فعاليت آنان همواره با اعتراض و نارضايتي آنان همراه بوده است.

اكنون بيش از ‪ ۱۰‬هزار كارگر ايلامي زير نظر شركتهاي خدماتي به فعاليت مي‌پردازند

نظرات ارسال نظر