پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

روزانه ۱۰۰۰ زائر عراقی از مرز مهران وارد ایران می‌شوند

 مدير سازمان حج و زيارت ايلام اعلام كرد: با وجود درگيري‌ها و شرايط ناامن در عراق، وضعيت براي خروج زائران ايراني به قصد عتبات عاليات مساعد نيست.

علي احمدي هرندي در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زيارت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه در جنوب عراق وضعيت امنيتي مساعد‌تر است، افزود: عراقي‌ها به دليل وجود درگيري‌هاي داخلي و تداخل برنامه‌هاي حكومتي و كشوري تاكنون نتوانسته‌اند به توافق‌هاي خود عمل كنند، ولي آمادگي خود را براي پذيرش زائران ايران در جنوب كشور اعلام كرده‌اند.

وي خاطر نشان كرد: دولت عراق بايد طرح امنيتي را ارائه دهد و توافق ميان دو كشور ايران و عراق حاصل شود تا برنامه‌هاي اعزام زائران ايراني آغاز شود.

رييس سازمان حج و زيارت استان ايلام ادامه داد: مسوولان اين استان در حال آماده كردن شرايط و احداث پايانه‌ي مرز مهران براي تردد مناسب‌تر زائران هستند.

وي افزود: محدوده‌ي هم مرز كشور عراق با مهران امكانات كافي ندارد و اين دولت نيز تاكنون اقدام موثري در اين جهت نكرده، ولي در قرار داد اوليه اعلام كرده است كه پايانه‌ي مرزي و گمرك در اين منطقه احداث مي‌كند.

هرندي در پايان با تاكيد بر توافق ايران و عراق براي از سرگيري اعزام زائران ايراني، گفت: از مرز مهران روزانه هزار زائر عراقي وارد كشور مي‌شوند

نظرات ارسال نظر