شنبه 16 آذر 1398

تردد غیر مجاز از نقاط مرزی تقریبا به صفر رسیده است

معاون سياسي – امنيتي استانداري ايلام گفت: در حال حاضر تردد زوار از مرز مهران كمتر صورت مي‌گيرد و افرادي مي‌توانند از اين مرز داخل عراق شوند كه از سفارت عراق داراي ويزا باشند.

علي‌اصغر جمشيدي‌نژاد، در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه اين استان 430 كيلومتر با عراق داراي مرز مشترك و با دو استان اين كشور همسايه است، در مورد تردد غير مجاز از اين خط مرزي، اظهار داشت: تا چندي پيش علي‌رغم تلاش‌هاي مرزبانان كشور به علت اينكه اين مرزباني دو طرفه نبود و عراق مرزباناني بر سر مرزهاي خود نداشت ما شاهد تردد غيرمجاز اتباع عراقي به داخل كشور بوديم. ولي امروز خوشبختانه با استقرار مرزبانان عراقي در نواحي مرزي ما ديگر شاهد تردد غيرمجاز اتباع نيستيم و اين تردد در حال حاضر تقريبا به صفر رسيده است و خود عاملي شده كه قاچاق كالا نيز كاهش پيدا كند.

وي اظهار داشت: در حال حاضر تردد زوار از مرز مهران كمتر صورت مي‌گيرد و افرادي مي‌توانند از اين مرز داخل عراق شوند كه از سفارت عراق داراي ويزا باشند و در حال حاضر سازمان حج و زيارت با طرف عراقي براي كنترل امنيت زوار و مباحث كارشناسي در حال بحث و گفت‌وگوست و با توجه به اين گفت‌وگوها هنوز زمان مشخصي براي تردد زوار به صورت كارواني مشخص نشده است.

نظرات ارسال نظر