پنج‌شنبه 28 شهریور 1398

نماینده ایلام: تلاش برای تبدیل مهران به منطقه ویژه اقتصادی آغاز شده است.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: تردد از مرز مهران امنيت ملي كشور را تضمين مي‌كند و به علت شرايط خاص و امنيت تثبيت شده در اين مرزها، بهترين شرايط براي تردد و مبادلات با كشور عراق وجود دارد.

داريوش قنبري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) بيان كرد: همگوني فرهنگي و مذهبي دو طرف مرز و عدم وجودناامني، هم‌چنين نزديك‌ترين نقطه به عتبات عاليات و مركز حكومت عراق، مرز مهران را در يك شرايط ويژه و استثنايي قرار داده كه نيازمند اهتمام مسوولين در تجهيز آن است.

نماينده ايلام، ايوان، شيروان، چرداول و مهران، اظهار داشت: اكنون كار ساخت بزرگترين پايانه خاورميانه در مرز مهران در حال انجام است و پيگيري جهت تبديل اين مرز به منطقه ويژه اقتصادي در حال انجام است.

وي افزود: كنسولگري كشور عراق در ايلام در حال رايزني و اقدام است و به علت وحدت و انسجام دو طرف مرز پيش‌بيني مي‌شود تعاملات دو كشور از طريق استان ايلام افزايش يابد.

وي بيان كرد: زوار عتبات عاليات و تجار و بازرگان به علت مزيت‌هاي ذاتي به صورت خودجوش اين مرز را انتخاب مي‌كنند و به نظر مي‌رسد در ذهن مردم كشور عراق و ايران، مرز مهران سهل‌الوصول‌ترين نقطه براي مسافرت و تجارت است.

مرز بين‌المللي مهران كانون اصلي تردد زوار و مبادله كالا بين كشور عراق و ايران در چند سال اخير بوده است.

نظرات ارسال نظر