سه‌شنبه 28 آبان 1398

امام جمعه‌ی ایلام: ۸ سال شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی داده شد اما نه نتایج آن مشخص شد و نه مفسدان.

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد نقي لطفي، با بيان اين مطلب در جمع نمازگزاران ايلامي، به انتقاد از دستگاه قضايي كشور پرداخت و افزود: چندي پيش دادستان كل كشور اعلام كرد مفاسد اقتصادي در كشور بيداد مي‌كند و نمونه‌هايي را هم سخنگوي قوه‌ي قضائيه بيان كرد. انتقاد ما از مسؤولان اين قوه اين است كه چرا آنها را به اسم، معرفي نمي‌كنيد؟ ملاحظه‌ي آبروي آنهايي كه از راه غيرقانوني ثروت مردم را انباشت مي‌كنند، چه معني دارد؟

وي ادامه داد: 8 سال شعار مبارزه با مفاسد اقتصادي داده شد اما نه نتايج آن مشخص شد و نه مفسدان به جامعه معرفي شدند. اين در حالي است كه دشمنان نظام مي‌خواهند با ايجاد فاصله‌ي طبقاتي، اقتصاد مملكت را به زمين بزنند. پس كي مي‌خواهيد مبارزه با بي‌عدالتي را شروع كنيد؟

خطيب جمعه‌ي ايلام با اشاره به اين كه ماه مبارك رمضان، ماه مبارزه با مفاسد اقتصادي است، اظهار داشت: عده‌اي با شعار ثروتمند شدن كشور، از لحاظ اقتصادي طي 16 سال گذشته باعث شدند ثروتهاي جامعه تنها در دست افراد معدودي باشد و بقيه‌ي مردم حتي نان شب هم نداشته باشند. در دولتهاي سازندگي و اصلاحات هم نه تنها جلوي آنها گرفته نشد بلكه اين رويه متاسفانه تقويت هم شد.

وي با انتقاد شديد از كم‌كاري برخي مديران و پرسنل دستگاههاي كشور در ماههاي اخير، بيان كرد: برخي مديران جامعه ميان عزل شدن و ماندن هستند و هنوز تكليف خود را نمي‌دانند. به همين خاطر كم‌كاري مي‌كنند و پرسنل هم به تبع آنها كار نمي‌كنند و ادارات به حالت نيمه تعطيل درآمده‌اند. اين امر از مصاديق ظلم آشكار به مردم است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، پس از برگزاري مراسم نماز جمعه، نمازگزاران ايلامي با شركت در مراسم راهپيمايي، حمايت خود را از حق مسلم فناوري هسته‌يي ايران و نارضايتي از بيانيه‌ي اخير شوراي حكام آژانس انرژي اتمي اعلام كردند.

نظرات ارسال نظر