سه‌شنبه 8 بهمن 1398

تولید گندم در ایلام ۱۱ هزار تن افزایش یافت

تاكنون 140 هزار تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان استان ايلام خريداري شده است كه نسبت به مجموع خريد در مدت مشابه سال قبل 11 هزار تن افزايش دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري كشاورزي ايران از روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي استان ايلام، مهرداد غضنفري، معاون فني و اجرايي سازمان جهادكشاورزي و مجري طرح گندم در استان ضمن اعلام اين مطلب افزود: در سال زراعي جاري 127 هزار هكتار از زمينهاي كشاورزي در سطح استان به كشت گندم اختصاص يافته كه پيش بيني مي شود تا پايان فصل برداشت ميزان گندم توليدي استان به رقم بي سابقه 160 هزار تن افزايش يابد.
همچنين براساس خبر ديگري از استان ايلام مدير جهادكشاورزي شهرستان شيروان چرداول گفت: با شروع فصل برداشت غلات در حوزه شهرستان تاكنون 3 هزار تن گندم مازاد بر نياز از زارعين خريداري شده است و پيش بيني مي شود با توجه به كيفيت بالاي محصولات در سال جاري بالغ بر 22 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از كشاورزان خريداري شود كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل كه 17 هزار و 500 تن بود، 20 درصد افزايش نشان مي دهد.
منوچهر تيموري در ادامه افزود: كل اراضي قابل كشت شهرستان 68 هزار و 300 هكتار است كه در سال زراعي جاري 24 هزار هكتار آن به كشت گندم آبي و ديم اختصاص يافته است.
وي در پايان اظهار داشت: 32 دستگاه كمباين و 110 مركز خريد گندم وابسته به سازمان و تعاون روستايي به همراه 25 نفر كارشناس طرح ناظر گندم بر امر برداشت و خريد محصولات فعاليت دارند.

نظرات ارسال نظر