جایزه کتاب سال ایلام اسفندماه اهدا می شود

یونس قیطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از اعلام فراخوان این برنامه فرهنگی در مجموع 130 عنوان کتاب به دبیرخانه دومین جشنواره جایزه کتاب ایلام ارسال شد.
وی هدف از برگزاری این برنامه را حمایت از ناشران و نویسندگان و ترغیب مولفان بومی استان ایلام و پاسداشت آثار فاخر برشمرد و گفت: دومین دوره جشنواره جایزه کتاب ایلام مربوط به سال های 95 و 96 است.
معاون ارشاد اسلامی ایلام اضافه کرد: آثار این دوره از گستردگی موضوعی و محتوایی ویژه ای به نسبت سال های قبل برخوردار است که در رشد کمی و کیفی تولید آثار ارزشمند در این حوزه موثر خواهد بود.
به گفته قیطانی، این کتاب ها با موضوع های مختلف ادبی، دینی و مذهبی، دفاع مقدس، فرهنگ و آداب و رسوم بومی محلی توسط نویسندگان، ناشران و اهل قلم تولید و به دبیرخانه ارسال شد.
وی اظهار کرد: در این دوره در راستای اجرای اهداف جشنواره و همچنین به منظور حمایت ویژه از نویسندگان بومی ساکن استان ایلام ،آثار این عزیزان فرهیخته در همه موضوعات و آثار نویسندگان غیر ایلامی با موضوع ایلام که در سال‌های ٩٥ و ٩٦ چاپ شده بودند، به منظور بررسی و داوری پذیرفته و آثار رسیده به دبیرخانه برای داوری به خانه کتاب جمهوری اسلامی ایران در تهران ارسال شده‌اند.
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: پس از اعلام نتایج نهایی داوری توسط اساتید کشوری، مراسم اختتامیه جایزه کتاب سال استان اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
نخستین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام اسفندماه 95 در ایلام برگزار شد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال