طرح تفکیک مدارس ابتدایی در ۵۶ مدرسه ایلام اجرا شد

طرح تفکیک مدارس ابتدایی در ۵۶ مدرسه ایلام اجرا شد

امیر مهردادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اضافه شدن پایه تحصیلی ششم در مقطع ابتدایی در نظام جدید آموزشی طرح تفکیک دوره ای مدارس در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: مقطع ابتدایی در اجرای نظام دوره ای باید به 2 دوره (3 - 3) تفکیک شود که این طرح تاکنون در 56 مدرسه ابتدایی پر جمعیت بالای 300 دانش آموز این استان اجرا شده است.
معاون آموزش و پرورش ایلام اضافه کرد: توسعه این طرح در مابقی مدارس این مقطع تحصیلی از برنامه های این اداره کل در سال های آینده است و در مدارس پر جمعیت اجرا می شود.
مهردادی با بیان اینکه بیشترین تعداد مدارس اجرا کننده این طرح مربوط به شهر ایلام است، یادآور شد: طی سال های اخیر به علت افزایش جمعیت شهر ایلام مدارس ابتدایی پرجمعیت شده و مجبور به اجرای این طرح شده ایم.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ایلام بیان کرد: اگرچه اجرای این طرح به علت گردشی بودن شیفت مدارس برای فرزندان مادران شاغل مشکلاتی را بوجود آورده ولی اکنون شماری از مدارس ابتدایی پسرانه و دخترانه در شهر ایلام بصورت شیفت ثابت صبح فعال هستند.
مهردادی هدف از اجرای این طرح را تفکیک سنی و تقویت تربیت و تحصیل دانش آموزان اعلام کرد و یادآور شد: سیاست این اداره کل اجرای این طرح در همه مدارس ابتدایی است و در صورت وجود فضای لازم در تمامی مدارس ابتدایی پر جمعیت اجرا خواهد شد.
وی اجرای گسترده این طرح را نیازمند وجود فضاهای آموزشی به تعداد مورد نیاز دانست و گفت: در صورت تامین فضا این طرح در تمامی مدارس ابتدایی استان اجرا خواهد شد.
به گزارش ایرنا، از مجموع 100 هزار دانش آموز استان ایلام، بیش از 54 هزار نفر در 740 مدرسه مقطع ابتدایی به تحصیل اشتغال دارند.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال