افزایش کلاهبرداری تلفنی در استان ایلام/ شهروندان مراقب تماس‌‌ها و پیامک‌های تبلیغاتی باشند

رئیس دایره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر در مرکز استان و در برخی از شهرستان‌های تابعه، کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی با شهروندان افزایش یافته است.

سرگرد علی رضا یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: متاسفانه در چند ماه اخیر در مرکز استان و در برخی از شهرستان‌های تابعه، کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی با شهروندان افزایش یافته است.

وی افزود: شهروندان توجه داشته باشند که هرگونه تماس تلفنی با آنها به بهانه‌های مختلف از جمله برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی، ارائه اینترنت رایگان، برنده شدن هزینه سفرهای زیارتی و سیاحتی، برنده شدن در مسابقات نهادها، وزارتخانه‌ها و ادارات مختلف و بعد از آن درخواست از عزیزان برای مراجعه به دستگاه عابر بانک جهت واریز وجه به حساب آنها، از شیوه‌های کلاهبرداری برای خالی کردن حساب بانکی شهروندان است.

رئیس دایره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ایلام تصریح کرد: شهروندان همچنین توجه داشته باشند که برای واریز کردن هر مبلغی به حساب آنها، به هیچ عنوان نیاز نیست که به دستگاه عابر بانک مراجعه کنند.

وی ادامه داد: اگر در تماس‌های تلفنی به آنها اعلام شد که حضور در پای دستگاه عابر بانک الزامی است، مطمئن باشند که موضوع کلاهبرداری است.

 یعقوبی در پایان گفت: پلیس فتا استان ایلام با شماره تلفن‌های 08421821132 -5 آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان گرامی است.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال