دوشنبه 12 خرداد 1399

سفر رییس جمهوری به ایلام با پیگیری استاندار محقق شد

محمد نوذری شنبه شب در جریان ویژه برنامه جشن سالگشت میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) که در دانشگاه ایلام برگزار شد این مناسبت را به منتظران مومن ابشان تبریک گفت.
وی برخی مسائل حاشیه ای طرح شده در خصوص محدودیت سفر و بازدید رئیس جمهوری به منطقه ماژین از توابع شهرستان دره شهر استان ایلام ایراد ناروا و غیر منطبق با واقعیت دانست.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام توضیح داد: رییس جمهوری در شرایطی از منطقه سیل زده دره شهر بازدید کرد که براساس برنامه رسمی تنها استان های لرستان وخوزستان به عنوان مقصدهای سفر و بازدید دیروز شنبه وی اعلام شده بود.
نوذری به پیگیری مستمر استاندار برای حضور رییس جمهوری به مناطق سیل زده ایلام اشاره مرد و افزود: با توحه به برنامه بازدید رئیس جمهوری از پلدختر که در مجاورت ماژین قرار دارد تصمیم گرفتند که به خواسته استاندار ایلام جواب مثبت بدهند و اقای دکتر روحانی به این منطقه نیز سفر کوتاهی داشته باشند و بعد راهی استان خوزستان شوند.
نوذری در ادامه به همراهی استاندار ایلام در سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان اشاره کرد و گفت؛ به دلیل اینکه در سفر رئیس جمهوری به استان با توجه به ازدحام جمعیت فرصت ارائه گزارش جامع و کامل خسارات سیل فراهم نشد.
وی اضافه کرد: براین مبنا استاندار ایلام با همراهی و مشایعت رئیس جمهوری بسوی استان خوزستان فرصت مناسبی یافت که مجموع خسارت های ناشی از سیل استان ایلام را به رئیس دولت تدبیر گزارش کند.
وی یاد اوری کرد: در جریان بازگشت استاندار ایلام از دزفول و عزیمت بسوی ایلام بالگرد حامل وی دچار نقض فنی شد که خوشبختانه خسارت یا اسیب جسمی رخ نداده و استاندار وهمراهان وی در سلامت کامل هستند.
معاون سیاسی و امنیتی در ادامه از برخی افراد که می گویند چرا رئیس جمهوری به دیگر نقاط استان ایلام سفر نکرده است گلایه کرد.
وی گفت؛ علت اصرار و پیگیری استاندار ایلام برای سفر و حضور اقای روحانی به استان ایلام این بود که از این فرصت برای ارائه گزارش کاملی از وضعیت نابرخوردار استان و همچنین خسارات وارده به تمام مناطق سیل زده استان استفاده شود.
وی ادامه داد؛ نباید استان را به2 منطقه شمال و جنوب تفکیک کرد: در روزهای ماقبل بیشتر وزرا و مسئولان کشوری از دیگر مناطق سیل زده استان چون روستاهای غرب رودبار بازدید کردند و برای خل مسائل و مشکلات اهالی این مناطق تصمیم هایی اتخاذ شده است .
وی تصریح کرد: همه مردم مناطق استان ایلام بی هیچ تفکیک و تقسیمی برای مسئولان عزیز و قابل احترام هستند.

نظرات ارسال نظر
  • احمددر تاریخ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸

    یعنی واقعاً منظور ایشان از سفر رئیس جمهور، همان 15 دقیقه حضور در ماژین است!

    پاسخ به این نظر