پرسشگری خبرنگار ابزار کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

سردار نورعلی یاری روز شنبه در دیدار با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: در سیل فروردین ماه امسال رسانه ها دوشادوش سایر ارگان ها در مخابره لحظه به لحظه سیل با اطلاع رسانی های جامع و به موقع خود توانستند یار و همراه دستگاه های درگیر با این واقعه باشند.

وی افزود: روح پرسشگر و کنجکاو خبرنگاران و همچنین پایبندی این قشر به فضایل اخلاقی چون تواضع و فروتنی موجب شده که این قشر با هدف پیشرفت و آبادانی جامعه تعاملی سازنده و موثر با مسئولان داشته باشند.

یاری یادآور شد: همچنین در صحنه های بین المللی نیز موفقیت های ایران اسلامی توسط خبرنگاران به جامعه جهانی مخابره و ارسال می شود و دنیا از طریق رسانه ها از افتخارات جمهوری اسلامی آگاهی می یابد.

وی در ادامه به اهم فعالیت های پلیس استان ایلام در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: ۱۱۳ میلیارد ریال کالای قاچاق و ۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از سوی نیروی انتظامی استان کشف شده است.

 وی اظهار داشت: شناسایی ۵۷۰ نفر سارق و کاهش پنج درصدی سرقت ها، کشف ۱۰۰ درصدی قاتلان در ۱۴ فقره قتل صورت گرفته در استان، کاهش ۱۲ درصدی حوادث رانندگی برون شهری و ۲۷ درصدی تصادفات درون شهری از دیگر عملکردهای پلیس استان برای تامین امنیت شهروندان است.

وی افزود: کسب رتبه برتر در کاهش تصادفات جاده ای در نوروز امسال، توقیف یک هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف، کسب رتبه اول در حوزه برون سپاری فعالیت ها، احراز مقام دوم در زمینه مبارزه با جعل اسناد و کلاهبرداری از جمله عناوین کسب شده توسط مجموعه نیروی انتظامی استان در ماه های گذشته بوده است.

معاون امور اجتماعی نیروی انتظامی هم گفت: سال گذشته بیش از سه هزار خبر در زیربخش های مختلف نیروی انتطامی به رسانه ها و افکار عمومی استان ایلام مخابره شده است.

سرهنگ فرزاد یاسمی افزود: جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش و تحریک در جامعه از رویکردهای پلیس استان در تهیه و مخابره اخبار است و در این راستا پلیس با نشر اخبار خود در فضای مجازی سعی در آگاهی بخشی به طیف وسیعی از جامعه در خصوص مسائل مختلف دارد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال