پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

اجرای طرح «سینما امید» در ایلام

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی از اجرایی شدن طرح سینما امید در ۲۰ شهر فاقد سینما تا پایان امسال خبر داد .

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، رمضانعلی حیدری خلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی روز گذشته، ۹ مردادماه در دومین نشست تصمیم‌گیری در خصوص ساخت پردیس سینمایی در یاسوج، گفت: هدف ما در سال جاری این است طرح پردیس سینمایی امید را در ۲۰ شهر پرجمعیت فاقد سینما در ۲۰ استان کشور با مشارکت شهرداری‌ها اجرا کنیم .
وی اظهار کرد: امضای تفاهم‌نامه و انتخاب زمین در شهر ایلام در استان ایلام، ایرانشهر در سیستان و بلوچستان، گناوه در بوشهر، بانه در کردستان، ماکو در آذربایجان غربی و اندیمشک در خوزستان انجام شد و این موضوع در مرحله تهیه نقشه و طراحی سازه و انتخاب پیمانکار قرار دارد .
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: میناب در هرمزگان، تربیت حیدریه در خراسان رضوی، یاسوج در کهکیلویه و بویراحمد، بم در کرمان، طبس در خراسان جنوبی از جمله شهرهایی هستند که شهرداری‌های آنها اعلام آمادگی کردند .
حیدری خلیلی بیان کرد: این طرح در شهرهای پرجمعیتی که در مراکز استان سینما ندارند و شهرداری‌ها آماده برای مشارکت در احداث سینما در پارک مرکزی شهر هستند اجرا خواهد شد و در هر استان یک شهر انتخاب می‌شود. اگر ۲۰ شهر در ۲۰ استان در اجرای طرح مشارکت کنند حداقل ۶۰ سالن سینما در ۲۰ شهر اضافه خواهد شد که پیامد مثبت آن افزایش توان زیرساختی سینمای ایران و افزایش دسترسی عمومی و بهبود کسب و کارهای سینمایی است .

نظرات ارسال نظر