چهار‌شنبه 7 خرداد 1399

ایلام نیازمند کمک نهادهای بزرگ سرمایه‌گذاری است

استاندار ایلام گفت: امروز کارهای عظیمی در حوزه‌های مختلف نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، راه‌سازی و ... انجام شده که برای تسریع در کار نیازمند کمک دولت و نهادهای بزرگ سرمایه‌گذاری هستیم.

به گزارش ایکنا از ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان ایلام که با حضور آقامحمدي، عضو تشخيص مصلحت نظام و رؤساي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي منطقه سه كشور شامل استان‌های ایلام، كرمانشاه، لرستان و همدان برگزار شد، اظهار کرد: امروز توجه به ایلام با توجه به ظرفیت‌های عظیم ملی که دارد می‌تواند چرخ توسعه کشور را به پیش ببرد .
وی با بیان اینکه مردم ایلام در ۸ سال جنگ تحمیلی با وجود اینکه در تیررس انواع سلاح‌های دشمن بودند اما هیچگاه سرزمین خود را رها نکردند، بلکه ایستادند و جانانه از ایران اسلامی دفاع کردند و امروز این دیار نیازمند توجه بیشتر است، ادامه داد: امروز کارهای عظیمی در حوزه های مختلف نفت و گاز و پتروشیمی، کشاورزی، راهسازی و ... انجام شده و در دست اقدام است که برای تسریع در کار نیازمند کمک دولت و نهادهای بزرگ سرمایه گذاری هستیم .
استاندار ایلام با گزارشی از وضعیت استان در حوزه های مختلف خواستار کمک بیشتر دولت و نظام برای جبران عدم توسعه یافتگی استان و بالفعل کردن ظرفیت های این منطقه از کشور شد .
یادآور می‌شود در منطقه بندي ويژه سازمان برنامه و بودجه، كشور به ۹ منطقه تقسیم شده است و چهار استان ايلام، كرمانشاه، لرستان و همدان در منطقه ۳ كشور قرار گرفته‌اند كه استان ايلام مسئوليت تهيه گزارش مربوط به بخش‌هاي حمل و نقل و انرژي در منطقه را بر عهده دارند.

نظرات ارسال نظر