سه‌شنبه 6 خرداد 1399

غرش زمین سرابله مرتبط با زلزله نیست

استاندار ایلام به استناد گزارش تیم زمین‌شناسی و ستاد بحران کشور که جهت بررسی وضعیت زمین‌لرزه‌ها در سرابله مستقر شده بودند اطمینان داد: هیچ خطری مرتبط با این صداها این شهر را تهدید نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا قاسم سلیمانی دشتکی روزجمعه در دومین روز از سفر و بازدید اعلام نشده قبلی خود از شهرستان چرداول در گفت و گو با نمازجمعه گزاران یاد اوری کرد: گروهی از محققان زمین‌شناسی با استقرار در سرابله صدا‌ها و زمین‌لرزه‌های شهر سرابله را بررسی کرد.
وی تصریح کرد: براساس نتیجه بررسی و یافته های اعلامی گروه محققان هیچ خطری مرتبط با این صداها شهر سرابله را تهدید نمی‌کند.
استاندار ایلام در ادامه سفر‌ها و بازدیدهای غیر رسمی و بدون اعلام قبلی خود از شهرستان ها مختلف دیروز و امروز -پنج شنبه و جمعه- به چرداول رفت و ضعیت جاری و طرح های عمران و توسعه این شهرستان در شمال ایلام را بررسی کرد .
بررسی پیشرفت اجرایی طرح های عمران شهری، بازدید از وضعیت جوی وجدول اسفالت شهر سرابله و بررسی وضعیت اجر ایی دیگر طرح های عمرانی که به صدور دستور مقتضی یا پیگیری از مرکز انجامیدند بخش اول این سفر 2 روزه بود.
دیدارهای معمول اجتماعی و در صدر انها دیدار با خانواده محترم شهید رحیم زاده و آزاده جانباز آقای بکرنژاد و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی دومین بخش سفر مدیر ارشد استان ایلام به چرداول بود.
بازدید وی صبح روز جمعه با حضور در بیمارستان سرابله و درمانگاه آسمان آباد شروع شد و و با حضور در نمازجمعه و دیدار و گفت وگو با مردم این شهرستان ادامه یافت .
نشست با فرماندار و طرح و صدور دستور مرتبط با بازدیدها و گفت وگو های 2روزه برنامه پایانی این سفر بود.
در پی زمین لرزه ۲۱ آبان سال گذشته سر پل ذهاب صداهایی از درون زمین در شهر سرابله شنیده می‌شد که اهالی چرداول را بشدت نگران کرد.
تیم‌های تحقیقاتی به منظور مطالعه این پدیده‌ها از سوی ارگان‌های مرتبط از جمله پژوهشگاه بین‌المللی زلزله و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منطقه اعزام شده‌اند.
علی اژدری مدیرکل مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی جنوب باختری کشور پیشتر درباره نتایج اولیه بررسی ها گفته بود : این صداها منشاء زمین‌لرزه‌ای ندارند و احتمالاً ناشی از ریزش حفرات انحلالی در زیر زمین است که بر همین اساس در ادامه با مطالعات انجام شده توسط مهندسان مشاور تعدادی از زون‌های کارستی در مناطقی از شهر شناسایی شدند.
سرابله مر کز چرداول در 35 کیلومتری شمال ایلام قرار دارد.

نظرات ارسال نظر