نوجوانان و جوانان، قربانیان سایت‌های قمار و شرط‌بندی

رئیس پلیس فتا استان ایلام به خانواده‌ها در خصوص فعالیت و شرکت فرزندان آن‌ها در سایت‌های قمار و شرط‌بندی هشدار داد .

به گزارش ایکنا از ایلام، علی جمالی، رئیس پلیس فتا استان ایلام امروز اظهار کرد: بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا بیانگر افزایش جرایم در حوزه کلاهبرداری‌ها از طریق سایت‌های قمار و شرط‌ بندی است .
وی افزود: قربانیان و شاکیان این نوع پرونده‌ها بیشتر نوجوانان و جوانان هستند که بدون اطلاع از وضعیت و نحوه فعالیت سایت‌های شرط‌ بندی و قمار شروع به فعالیت می‌کنند و متأسفانه در دام کلاهبرداران می‌افتند .
جمالی ادامه داد: نکته قابل تأمل دیگر این است که نوجوانان و جوانان از کارت و حساب‌های بانکی اعضای خانواده به ویژه والدین خود برای پرداخت هزینه‌ها و شرکت در سایت‌های قمار و شرط‌بندی استفاده می‌کنند و از سوی والدین نظارت مطلوب بر فعالیت‌های آن‌ها صورت نمی‌گیرد .
وی با اشاره به اینکه فعالیت سایت‌های قمار و شرط‌ بندی، هم بر اساس شرع و هم قانون ممنوع و جرم است، تأکید کرد: از همه افراد به خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار می‌رود از فعالیت در چنین سایت‌هایی خودداری کنند و به تبلیغات فریبنده آن‌ها توجهی نکنند .
رئیس پلیس فتا در ادامه با توصیه به والدین گفت: برهمه فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشید و به خصوص در زمانی که از کارت و حساب بانکی آن‌ها استفاده می‌شود توجه جدی به تراکنشات انجام گرفته داشته باشید .
جمالی در پایان گفت: از عموم مردم تقاضا داریم انواع جرایم رایانه‌ای را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال