پنج‌شنبه 12 تیر 1399

وجود بالگرد برای پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل‌های ایلام در تابستان ضروری است

قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در نشست حفظ و احیای اراضی استان ایلام اظهار داشت: کارهای بسیارخوبی در حوزه بیابان‌زدایی و جنگل‌کاری در استان صورت پذیرفته که در کشور کم‌نظیر است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 13هزار هکتار و در مجموع بیش از 60هزار هکتار جنگل کاری در استان صورت گرفته است و این یک رکود بسیار خوب در کشور است.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به این مهم که با مشارکت مردمی بهره برداری بسیار خوبی هم در عرصه های طبیعی و هم در کاشت درختان مثمر صورت گرفته است، ادامه داد: علاوه بر این فعالیت ها اقدامات بسیار خوبی در بحث تقویت سفره های زیرزمینی نیز صورت گرفته است.

وی با عنوان این مطلب که مقرر کرده‌ایم در پیوست هر طرح و پروژه‌ای یک پیوست زیست محیطی باشد، افزود: در استان تاکید بسیار زیادی در بحث آبخیزداری و جنگل‌کاری و فعالیت های زیست محیطی صورت گرفته است و خوشبختانه این مهم با اقبال عمومی نیز مواجه شده است.

وی در پایان با بیان این موضوع که عرصه های منابع طبیعی و جنگل های استان اغلب صعب العبور است، تصریح کرد: امسال به دلیل بارش های کم سابقه و به جهت پوشش گیاهی فراوان در صورت آتش سوزی نیازمند بالگرد هستیم که می طلبد در این راستا اقدام فوری صورت پذیرد.

نظرات ارسال نظر