شنبه 23 آذر 1398

آغاز تحصیل اولین گروه دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه ایلام

همزمان با آغاز هفته پژوهش در مراسمی  18 دانشجوی عراقی به عنوان اولین دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه ایلام، در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت‌نام و تحصیل خود را در این دانشگاه آغاز کردند.

به گزارش ایسنا،  برابر برنامه تنظیم‌شده توسط واحد روابط بین‌الملل دانشگاه ،  این دانشجویان علاوه بر تحصیل در رشته مورد نظر، دوره آموزش زبان فارسی را نیز طی خواهند کرد.

 دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه ایلام در رشته‌های کارشناسی ارشد ادبیات فارسی- کارشناسی ارشد ادبیات عرب و کارشناسی عمران،  معماری، فناوری اطلاعات، مهندسی شیمی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه ایلام با پیگیری‌های مجدانه در طی یک سال گذشته توانسته است ضمن کسب تأییدیه وزارت آموزش عالی عراق،  برای اولین بار در فهرست دانشگاه‌های پذیرنده دانشجوی خارجی قرار بگیرد.

دکتر «محمد علی‌اکبری» رییس دانشگاه ایلام همچنین از برنامه‌ریزی برای پذیرش گروه بعدی دانشجویان خارجی در بهمن‌ماه خبر داد و اعلام کرد که انجام مراحل کنسولی و صدور ویزای دانشجویی برای گروه دوم در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایلام، این دانشگاه همچنین در ماه گذشته پذیرای 10 عضو هیئت‌علمی دانشگاه التقنیه عراق بود که به مدت یک هفته زیر نظر اساتید گروه برق دانشگاه ایلام در  کارگاه آموزشی سیستم‌های توزیع برق شرکت کردند.

نظرات ارسال نظر