دوشنبه 12 خرداد 1399

کسب رتبه نخست ورود گردشگربه داخل کشور در سال گذشته برای مرز مهران

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: مرز بین المللی مهران در استان ایلام رتبه نخست گردشگران ورودی به کشور در بین پایانه های مرزی در سال گذشته را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ مرتضی رحمانی موحد در نشست ساماندهی گردشگران ورودی مرز مهران در پایانه مرزی مهران با کسب رتبه نخست ورود گردشگربه داخل کشور در سال گذشته برای مرز مهرانبیان اینکه بر اساس اعلام سازمان حمل و نقل و پایانه های مرزی کشور این مرز همچنین رتبه نخست گردشگران خروجی از کشور در ایام نوروز امسال را نیز از آن خود کرد افزود: : این مرز نختسین مرزی است که طرح ساماندهی گردشگران ورودی در آن اجرا می شود.

وی با اشاره به ایجاد و تصویب کارگروه ساماندهی گردشگران عراقی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 92  و ابلاغ آن به 12 استان مرزی و غیر مرزی برای اجرا گفت: تمرکز اصلی اجرای طرح ساماندهی گردشگران بر روی مسافران ورودی از کشور عراق با حفظ تکریم آنها و مدیریت این گردشگران در داخل کشور توسط بخش خصوصی است البته به هیچ عنوان نباید هزینه اضافی از زائران و گرداشگران ورودی به کشور گرفته شود.

رحمانی موحد در خصوص ساماندهی گردشگران در کشور عراق به عنوان کشور مبدا گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط استراتژیک و مطلوبی در همه حوزه ها بویژه گردشگری با کشور عراق دارد اما در این کشور مدیریت یکپارچه ای وجود ندارد بنابراین باید به ساماندهی پایانه های مرزی خود فکر کنیم.

مرکز اطلاع رسانی، ساماندهی و خدمات گردشگری پایانه مرزی مهران امروز با حضور رحمانی موحد  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار و جمعی از مسئولان مهران افتتاح شد.

نظرات ارسال نظر