پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

استاندار: صنایع بزرگ استان به کمک توسعه ورزش ایلام بیایند

قاسم سلیمانی دشتکی در آیین تحلیل از ورزشکاران مدال آور استان ایلام اظهار کرد: جوانان ایلام در سال های اخیر توانسته اند بارها برای این استان در عرصه های بین المللی افتخارآفرینی کنند و این افتخارات با رعایت اصول دینی و اخلاقی نام ایران را در سراسر دنیا پرآوازه کرده است.
وی با بیان اینکه ایلام سرزمین منحصر بفردی است، افزود: ریشه باستانی ایران در ایلام است و مردم ایلام از باستان تاکنون نگهبان این مرز و بوم هستند
سلیمانی همچنین در خصوص پروژه های نفت و گاز استان ایلام یادآور شد: داشتن 11 درصد گاز و بیش از سه درصد نفت کشور از دیگر مزایای این استان است و توسعه پروژه پتروشیمی در قالب صنایع پایین دستی در استان ایلام در حال توسعه است و در تلاشیم همانطور که در ورزش توسعه یافته ایم نرخ بیکاری در استان را کاهش دهیم.
وی گفت: باید تلاش کرد در درون استان نیز متحد و همدل باشیم و با ایستادگی در مقابل ناملایمات از حاشیه ها بپرهیزیم و با وجود ظرفیت های بیشمار در ایلام آن را به گلستان تبدیل کنیم.
وی تاکید کرد: ما نیز به عنوان خدمتگذار مردم تمام توان خود را برای ایجاد چنین وحدت و همگرایی بکار میبریم.
استاندار ایلام گفت: همه مسئولان و مردم دست به دست هم دهند و قهرمانان استانی را به عنوان افتخار و الگو به سمت توسعه سوق دهیم ولی در این عرصه باید بخش نعت استان به کمک حوزه ورزش امده و نیازهای مالی آنان را مرتفع کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این آیین گفت: کسب 4٧6 مدال در مسابقات ورزشی متعدد طی سال جاری توسط ورزشکاران استان از افتخارات استان ایلام است.
بهروز حیدرزاده افزود: استان ایلام از ابتدای سالجاری تاکنون ٢6 میزبانی کشوری و ٩ مسابقه بین المللی را در کارنامه خود دارد.
وی یادآور شد:همچنین درسالجاری ٢6مدال آسیایی و جهانی توسط ورزشکاران ایلامی وسب شده که در سطح کشور بی نظیر است.
وی ادامه داد: سال گذشنه ورزش استان در تمام شاخص های ٢6 گانه ورزشی ٢5 درصد رشد داشته است و در سالجاری این رشد به ٣١.5 درصد افزایش یافته است که یک رکورد در سطح کشور محسوب می شود و حاصل تلاش یک کار جمعی و گروهی در سطح استان است.
حیدرزاده گفت: همچنین کسب مدال های مختلف ورزشی توسط بانوان ورزشکار استان از دیگر افتخارات استان ایلام است.
در پایان این آیین از ورزشکاران ایلامی و صاحب مدالهای بین المللی، آسیایی و جهانی تجلیل بعمل آمد.

نظرات ارسال نظر