یک‌شنبه 15 تیر 1399

پهباد شناسایی حریق در ایلام به پرواز درآمد

نخستین پرواز پهباد شناسایی برای مقابله با حوادث طبیعی به ویژه آتش سوزی در عرصه های جنگلی استان، با حضور جمعی از مسئولان محلی در فرودگاه شهدای ایلام انجام شد.

 

پهباد شناسایی حریق در ایلام به پرواز درآمد

محمدرضا مروارید در حاشیه این مراسم اظهار داشت: استفاده از این پهباد هنگام بروز حوادث و آتش سوزی در عرصه های جنگلی استان های دیگر رضایت بخش بوده و تاثیر مثبت آن برای کارشناسان روشن شده است.

وی افزود: این پهباد ضمن شناسایی کانون های بحرانی و انتقال اطلاعات منطقه آسیب دیده در سریع ترین زمان ممکن امکان امدادرسانی و انتقال تجهیزات و نیروی انسانی به منطقه را به شکل بسیار بهتری فراهم می کند.

استاندار ایلام با ابراز خرسندی از توسعه امکانات نوین در مقابله با حوادث و بحران ها در کشور بیان کرد: فعالیت های تحقیقاتی زیادی در معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در این زمینه آغاز شده است که حکایت از تلاش و توجه دولت تدبیر و امید به مدیریت بحران و جلوگیری از خسارت های احتمالی در آینده دارد.

وی تصریح کرد: امیدوارم با انعقاد تفاهم نامه با معاونت فناوری رئیس جمهوری زمینه استقرار این پهباد در استان برای بکارگیری در مواقع اضطراری فراهم شود.

این پهپاد می تواند تا ارتفاع ۱۸ هزار پایی پرواز کند و ۲۰۰ کیلومتر مربع را پوشش دهد ضمن اینکه امکان انجام مداوم شش ساعت پرواز را دارد و تاکنون در سه استان کشور آزمایش شده است.

نظرات ارسال نظر