تبدیل قلعه «کنجان چم» ایلام به مرکز گردشگری کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: قلعه کنجان چم قابلیت تبدیل شدن به مرکز مهم گردشگری کشور را دارد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار داشت: قلعه تاریخی کنجان چم بدلیل قرارگیری در مسیر تردد زائران ایرانی و عراقی عتبات عالیات و شهرهای مذهبی کشورقابلیت لازم برای تبدیل شدن به یکی از مراکز مهم گردشگری کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه این بنای تاریخی به تازگی به منظور واگذاری به بخش خصوصی به مزایده گذاشته شده است، افزود: این قلعه با کاربری پذیرایی و اقامتی بین راهی به متقاضیان بخش خصوصی واگذار می‌شود و شرایط لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را دارد.

شنبه‌زاده عنوان کرد: این قلعه در کنار رودخانه کنجانچم قرار گرفته است و با خلاقیت، ابتکار و بازاریابی مناسب به یکی از مراکز مهم گردشگری کشور تبدیل خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام با بیان اینکه این قلعه در سال 1326 هجری قمری بنا به دستور غلامرضا خان ابوقداره آخرین والی ایلام ساخته شده است، گفت: این قلعه دارای اتاقهای مرتبط به هم، حمام، برج نگهبانی و قسمت مسکونی و دیوانخانه بوده و به عنوان قلعه زمستانی والی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

وی افزود: این قلعه ظرفیت اسکان 100 گردشگر را دارد و می‌تواند به عنوان وی آی پی برای اسکان مهمانان ویژه مورد استفاده قرار گیرد.

نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال