دوشنبه 5 اسفند 1398

مسئولان نسبت به توزیع عادلانه آب در محله‌های ایلام اقدام کنند

امام جمعه ایلام گفت: مسئولان نسبت به توزیع عادلانه آب در محله‌های ایلام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مسجد در دوران هشت سال دفاع مقدس محل تمامی برنامه‌های مردمی و برنامه‌های اعزامی بوده است، افزود: مسجد در نظام اسلامی و تعالیم دین مقدس اسلام جایگاه والایی دارد.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: مساجد همیشه به عنوان کانون‌های تعلیم و تربیت، کسب تقوا، مظهر وحدت و همدلی و همزبانی مسلمانان بوده است و مقدس‌ترین مکان برای عبادت و ظهور و بروز همه‌ خوبی‌ها و مکانی برای نشان دادن قدرت اسلام است.

وی گفت: مسجد محلی است که مهم‌ترین پایگاه فرهنگی و معنوی مسلمانان برای مبارزه علیه دشمنان است.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی به آغاز هفته دولت اشاره و خاطرنشان کرد: این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع‌رسانی خدمات دولتمردان به مردم است و باید گفت که این دولت نیز مانند دیگر دولت‌ها مورد حمایت مردم و رهبری است.

وی افزود: تضعیف دولت کار شایسته‌ای نیست و نباید بر اساس نظر سلیقه‌ای دولت را تضعیف کرد جمهوری اسلامی است.

امام جمعه ایلام با اشاره به تضعیف دولت در روزهای گذشته توسط دو نفر از حامیان فتنه در ایلام، تصریح کرد: اقدام این افرادبسیار ناشایست بوده است و من تعجب می‌کنم از عده‌ای که خود را اصلاح‌طلب می‌دانند، اما وقتی خواسته‌های گروهی و سیاسی آنان تأمین نمی‌شود به شخص رئیس‌جمهور آن‌هم به خاطر اینکه می‌گوید «من به هیچ حزبی وابسته نیستم» توهین می‌کنند.

وی افزود: لازم است که همه دست به دست هم بدهند وبا همراهی به دولت که با مشکلات عدیده و چالش‌های اقتصادی مواجه است، کمک کنیم.

لطفی به سالروز کودتای 28 مرداد اشاره و عنوان کرد: کودتای 28 مرداد از وقایع غم‌انگیز در تاریخ سیاسی ایران است که دولت دکتر مصدق که به‌ظاهر دولتی مردمی بود، به‌وسیله‌ این کودتا برکنار شد.

وی با بیان اینکه کودتای 28 مرداد آیینه عبرت است، افزود: بین کودتای 28 مرداد و فتنهٔ 88 تشبیه جالبی وجود دارد، با مقایسه‌ این دو واقعه دریابند که فتنه گران دنبال چه بودند، در 28 مرداد کودتا علیه مردم و مرجعیت بود و موفق شدند؛ اما در فتنه‌ 88 کودتا علیه امام راحل، انقلاب، نظام و رهبری توسط همراهان دیروز امام (ره) و خائنان امروز امام (ره) بود که بسترسازی کردند و به بهانه‌ تقلب فرضی و خیالی در انتخابات آشوب خیابانی راه انداختند و کم‌کم علائم و نشانه‌هایی از حضور بیگانگان در این فتنه آشکار شد.

امام جمعه ایلام با اشاره به وجود برخی از مشکلاتی که در حوزه آب در استان ایلام وجود دارد، عنوان کرد: از مسئولان می‌خواهیم که در زمینه توزیع عادلانه آب در شبکه‌های توزیع مانع از قطع شدن آب برخی محله‌ها شوند.

نظرات ارسال نظر