جمعه 15 آذر 1398

هدیه بد پتروشیمی ایلام در روز کارگر به کارگران ایلامی

کارگران پتروشیمی ایلام بار دیگر شاهد اتفاق تلخ دیگری بودند.

به گرارش خبرآنلاین در حالی استان ایلام روز کارگر را پشت سر گذاشت که در دور روز گذشته در واحد پتروشیمی ایلام دو نفر کشته و زخمی شدند که نفر اول براثر برخورد بوم چرثقیل با داربست مصدوم شده اند و نفر دوم به نام آقای کاظمی نیز به دلیل سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند که هم اینک جنازه این شخص بنابرگفته نزدیکان خانواده در گفت و گو با خبرآنلاین در درمانگاه  شهر چوار است .

متاسفانه رعایت نکردن مسائل ایمنی در این پتروشیمی و عدم برخورد مسئولان به خصوص اداره کار و استانداری ایلام باعث شده است که پتروشیمی ایلام مرگ آورترین واحد صنعتی در استان ایلام باشد به طوری که در یکسال گذشته 4 نفر در این پتروشیمی فوت شده اند و بالای ده نفر نیز مصدوم شده اند. 

در همین راستا ما با یکی از کارگران پتروشیمی ایلام  به نام کامران شاهماری که خود نیز یکی از مصدوم شدگان سالهای اخیر است گفت و گو کردیم که وی گفت: من سابقه کاری در دیگر پتروشیمی ها و پالایشگاه را دارم متاسفانه این واحد به هیچ وجه اهمتی به کارگرانش نمی دهد و برای همین ما شاهد این اتفاقات هستیم. من خودم از ناحیه دست راست دچار مشکل شدم.

شاهماری ادامه داد: من خودم  پارسال و در روزهایی که در پتروشیمی مشغول کار بودم چهار نفر را به بیمارستان رساندم  و پارسال نیز شاهد مرگ دو نفر و چهار زخمی در صحنه شکستم بوم بودم که چرثقیل به دلیل کهنگی و عدم توان برای برداشت قطعه دچار مسئله شد که علیرغم اعلام ما به مسئول شرکت مدیر اجرایی استیم است این تفقاق افتاد و مسئول بیشتر اتفاقات در پتروشیمی ایلام همین شخص است که سید م . هاشمی نام دارد و لازم است که به خانواده ای ایلامی پاسخگو باشد.

وی که به دلیل عدم اطاعت از این شخص از کار تعلیق شده است خاطرنشان کرد: پس از اینکه من مصدوم شدم و انگشتم شکست بعد از مرخصی استعلاجی به شرکت برگشتم که همین فرد به من دستور داد تا کاری را انجام دهم که من اعلام کردم با توجه به اینکه کارگران حاضر همه نان آور خانواده هستند و کار شما امنیت لازم را ندارد و باید مسائل ایمنی آن رعایت شود اعلام کرد که شما به دنبال تحریک کارگران هستید و به همین خاطر دستور تعلیق مرا صادر کرد.

این کارگر تعلیقی در پایان با اعلام همدردی با خانواده فوت شده بیان کرد: حقیقتا روز کارگر را نمی شود تبریک گفت، باید به ما کارگران به خصوص کارگران پتروشیمی ایام تسلیت گفت.چرا که اداره کار به جای دفاع از ما هوای آنها را دارد.متاسفانه من شاهد بودم که بعد از هر مصدومی پتروشیمی با فشار و البته با قیمتی پایین سکوت را بر کارگران حاکم می کند و آنها به اجبار رضایت می دهند.

 

نظرات ارسال نظر
  • ناشناسدر تاریخ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

    به نظر من مسئولان استان ،نماینده ها استانداری اداره کار و حتی هلدینگ خلیج فارس در این حادثه مقصر هستند تا کی بایستی یه عده دیگر تحت هر شرایطی مدیریت این شرکت را در دست بگیرند و هر کاری دوست دارند انجام دهند و فشاری که مدیریت شرکت به شرکت استیم جهت سرعت دادن یه کار داده خود دلیل بر این حادثه نارحت کننده است مرگ 2 نفر در دو روز واقعا باید به حال پتروشیمی ایلام گریست مسئولان استان به داد این واحد صنعتی برسید.

    پاسخ به این نظر
  • بی نشاندر تاریخ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

    با سلام و احترام واقعا جای بسی تاسف برای مسئولین و خصوصا مدیران ایلامی به ویژه آقای ... مدیر کل اداره ... واقها هیچ رسیدگی به کارگران نمیشه ...چرا ...میشه جواب بدید؟ آیا تا حالا سری به کارگران واحدهای صنعتی مشغول در پتروشیمی زدید...اصلا جنابعالی یه روی مبارک خودتون میارید که چرا هنوز انتخابات شورا در پتروشیمی ایلام برگزار نشده ...دلیل سکوت شما چیه/چرا مشکلات کارگران به استانداری انتقال دداده نمیشه. چرا تا کارگری بخواد از حقش دفاع کنه محکوم به اخراج و برچسب اخلالگر میشه

    پاسخ به این نظر