شنبه 16 آذر 1398

فعالیت تجاری در مرز بین المللی مهران از سر گرفته شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام روز سه شنبه در حاشیه دیدار با استاندار واسط عراق در مرز مهران به خبرنگار ایرنا گفت: در خاك عراق بنابر تصمیمات جدید شورای محلی استان واسط جهت مدیریت ورود و خروج، توقف سه روزه ایی در ورود كامیون ها به محوطه تخلیه و بارگیری مرز مهران ایجاد شده بود.
حشمت اله عسگری اظهار كرد: در دیدار امروز با استاندار واسط مقرر شد از امروز كامیون های عراقی برای بارگیری به مرز مهران وارد شوند تا فعالیت تجاری و صادرات كالاهای ایرانی از این مرز به كشور عراق از سر گرفته شود.
عسگری افزود: 300 كامیون عراقی برای بارگیری كالاهای صادراتی ایرانی اینك وارد محوطه تخلیه و بارگیری گمرك مرز مهران شدند و كار صادرات در این مرز بین المللی پس از سه روز از سر گرفته شد.
معاون استاندار ایلام تاكید كرد: از مسئولان عراقی خواسته ایم 2 تا سه روز قبل از اینكه تصمیم به تعطیلی مرز بگیرند، به ما خبر بدهند تا دیگر شاهد چنین مشكلاتی در مرز و انباشت خودروهای حامل كالاهای صادراتی در این مرز نباشیم.
استاندار واسط عراق نیز گفت: به خاطر نظم بخشی به تردد كامیون های عراقی در پایانه مرزی زرباطیه عراق از ورود كامیون ها به داخل خاك ایران و مرز بین المللی مهران از ابتدای هفته جاری جلوگیری شد.
مالك خلف وادی تاكید كرد: از ساعتی قبل كامیون های عراقی وارد مرز مهران شدند تا نسبت به حمل كالاهای ایرانی به داخل عراق اقدام كنند و اكنون مشكلی از نظر ورود كالا به كشور عراق در این مرز و مرز زرباطیه عراق وجود ندارد.
شهرستان مرزی مهران در 85 كیلومتری جنوب غربی ایلام و مرز بین المللی مهران در 11 كیلومتری مركز این شهرستان از كانون های مهم تردد زائرین عتبات عالیات و صادرات كالا به كشور عراق است. روزانه به طور متوسط 700 كامیون از این مرز به كشور عراق كالا صادر می شود.

نظرات ارسال نظر