مرگ کارگر شاغل در پتروشیمی ایلام بخاطر سقوط از داربست

به گزارش ایرنا، یک منبع آگاه در این ارتباط گفت: این کارگر به علت برخورد بوم یک دستگاه جرثقیل از بالای داربستی که بر روی آن قرار داشت و مشغول کار بود به پایین سقوط کرد و جان باخت.
برخی شاهدان عینی می گویند: فرد فوت شده بر روی داربست قرار داشت و جرثقیل در حال جابجا کردن الوارهای چوب بود که ناگهان بوم جرثقیل به داربست برخورد کرد و این کارگر میانسال از ارتفاع به نسبت زیادی به پایین افتاد.
بنابر اظهار شاهدان عینی یکی از دلایل سقوط این کارگر بی احتیاطی و نبستن کمربند ایمنی و پایبند نبودن به موارد ایمنی بوده است هر چند این فرد بلافاصله با کمک نیروهای امدادی به مرکز درمانی منتقل شد ولی قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد.
اواخر سال گذشته نیز به علت سقوط بوم جرثقیل ۲ نفر در شرکت پتروشیمی ایلام جان خود را از دست داده بودند.
مجتمع پتروشیمی ایلام در ۱۸ کیلومتری شمال غربی شهرستان ایلام و در نزدیکی بخش چوار در منطقه آبزای چوار واقع است.
مجتمع پتروشیمی ایلام دارای واحدهای فرایندی اتیلن, پلی‌اتیلن سنگین، گوگردزدایی خوراک و همچنین کلیه سرویس‌های جانبی مورد نیاز می‌باشد.
ظرفیت اسمی واحد اتیلن ۴۵۰ هزار تن اتیلن در سال است که حدود ۳۰۰ هزار تن اتیلن آن به عنوان خوراک واحد پلی‌اتیلن سنگین به مصرف رسیده و مابقی آن قابل استفاده در دیگر صنایع پتروشیمی خواهد بود.
سرویس‌های جانبی وظیفه تامین نیاز یوتیلیتی واحدهای فرآیندی از قبیل آب، برق، هوا، نیتروژن، بخار و ... ، را به عهده دارد که در برآوردها و بودجه طرح، پیش‌بینی‌های لازم به عمل آمده و این واحدها نیز در داخل مجتمع در حال احداث است.

نظرات ارسال نظر
  • رضا محمدیاندر تاریخ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

    فعلا ایشان زنده هستند

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه