دوشنبه 29 مهر 1398

افزایش سه برابری مشارکت خیرین برای مدرسه سازی در ایلام

مدیر کل نوسازی مدارس استان ایلام از افزایش سه برابری مشارکت خیرین برای مدرسه سازی در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید هژبری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران و رسانه های گروهی استان ایلام اظهار داشت: اولویت اول در نوسازی مدارس استان ایلام، بحث تکمیل پروژه های نیمه تمام، پرداخت مطالبات پیمانکاران و تعمیر و تجهیز مدارس و ساخت فضای جدید است.

وی افزود: اداره کل نوسازی مدارس استان ایلام در سال گذشته موفق به کسب رتبه سوم کشوری به لحاظ اجرای پروژه های عمرانی در کشور شده است.

هژبری بیان داشت: در حال حاضر ۵۹ پروژه با ۳۳۱ کلاس درس و ۶۶ هزار مترمربع با اعتباری معادل ۴۱۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان ایلام در حال اجراست.

وی بیان داشت: در سال گذشته بیش از ۱۷۴ میلیارد ریال برای پروژه های نوسازی مدارس استان ایلام اختصاص یافته است که این میزان نسبت به سال ۹۲، ۱۴۳ درصد رشد داشته است.

این مسئول عنوان کرد: سال گذشته  ۳۰ پروژه نیمه  تمام با ۱۵۸ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۴۵ میلیارد ریال در استان ایلام اجرایی شده که هشت پروژه از این تعداد به پایان رسیده است.

هژبری اظهار داشت: ۱۵ فضای آموزشی معادل ۹۵ کلاس درس با مشارکت خیرین در استان انجام شده و علاوه بر این ساخت ۱۵ فضای آموزشی نیز با اعتباری بالغ بر ۷۹ میلیارد ریال آغاز شده است.

مدیر کل نوسازی مدارس استان ایلام عنوان کرد: رشد و توسعه مشارکت خیرین در مدرسه سازی در استان ایلام هم اکنون سه برابر شده به طوری که در حال حاضر ۳۰ پروژه با ۱۸۳ کلاس درس و اعتباری معادل ۱۶۰ میلیارد ریال در حال اجرایی شدن است.

هژبری افزود: بنیاد برکت نقش مهمی در ساخت مدرسه در استان ایلام داشته است به طوری که هم اکنون ۱۴ پروژه با ۸۸ کلاس درس و اعتباری معادل ۸۷ میلیارد ریال توسط این نهاد در استان ایلام در حال اجرایی شدن است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته یک زلزله در مناطق جنوبی استان و منطقه مورموری رخ داد که  خوشبختانه به مدارس شهرستانهای جنوبی آسیب زیادی وارد نکرد ولی آن مدارسی که برچسب تخریب از قبل خورد بود، دچار خسارت شد و هم اکنون ۹ فضای آموزشی در این مناطق احداث و ساخت است.

وی افزود: قرار است در این مناطق ۱۵ فضای آموزشی ساخته شود که بخشی از این مهم توسط خیرین اجرایی می شود.

وی یادآور شد: در بحث استانداردسازی مدارس به لحاظ سیستم سرمایشی و گرمایشی هم اکنون بیش از ۵۴۱ کلاس درس استان استانداردسازی شده و تا پایان سال ۹۵ مابقی کلاسهای درس  محقق می شود.

نظرات ارسال نظر