یک‌شنبه 22 تیر 1399

آیا کارکنان منابع طبیعی جنگل های ایلام را آتش زدند؟

آتش سوزی در جنگل های شلم ایلام منجر به نابودی بیش از 120 هکتار از جنگل های منطقه و متعاقب آن رئیس منابع طبیعی ، آقای خیرالله آذر کردار از کار برکنار شد. بعد از این آتش سوزی های دلایل زیادی از جمله اینکه کارکنان این سازمان عامل این آتش سوزی بودند، مطرح شد.
 

به گزارش عصر ایلام، یکی دیگر از مواردی که خرداد ماه را به کام همه مردم و دولتمردان تلخ نمود، آتشی بود که شلم را به کام خود کشاند و اولین قربانی سیاسی خود را آذرکردار؛ مدیرکل منابع طبیعی استان معرفی کرد. سیاسی ترین آتش سوزی اخیر به گونه ای زبانه کشید و خوان سوختن گسترانید که صدای همه را درآورد و البته با تلاش های رسانه ملی در استان و لطف آتش، تریبون آن در سطح کشور در اختیار استان قرار گرفت و مهندس مروارید همه خود را عرضه داشت که خروجی آن بی توجهی مسئولین ملی در عدم ارائه امکانات لازم به استان و نداشتن کمترین تجهیزات و نیروی انسانی ذکر گردید.
همین موضع گیری ها و صد البته شایعاتی در سطح استان، از آتش شلم شعله ور شد و گُر گرفتن آن از ساختمان سه طبقه واقع در میدان دفاع مقدس به نام منابع طبیعی نشات می گرفت. برخی می گفتند آذرکردار تعدادی نیروی قرارداری که در زمان احمدی مدیرکل سابق بکارگیری شده اند را اخراج نموده و این افراد دست به چنین آتش سوزی هایی زده اند که هیچ کسی هنوز این گزینه را تکذیب نکرده است. عده ای دیگر گفتند این نوع آتش سوزی شاید نوعی زمین خواری مدرن باشد...
یک موضوع دیگری که نماینده استان در مجلس بدان زیر تیتر زد مربوط شد به این معظل که منابع طبیعی اراضی مردم را تصرف کرده و به عنوان اراضی ملی و طبیعی معرفی کرده است و باید در اختیار عشایر و دامداران قرار گیرد و شاید یکی از دلایل اصلی آتش سوزی های اخیر همین مورد باشد.
اما کماکان جناب مهندس آذر کردار هرگونه تعمدی در این آتش سوزی ها را تکذیب می نمود و همان شد که یک شبه برکنار شد و شاید اکنون در خانه باخودش خلوت نماید که شاید اگر آن همه خودرو صفر کیلومتر بدون پلاک در پارکینگ منابع طبیعی استان را می فروخت و با پولش بیل می خرید هم اینک مدیر کل باقی مانده بود.

نظرات ارسال نظر