دوشنبه 18 آذر 1398

متوسط دمای هوای استان ایلام گرمتر شده است

مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: متوسط دمای هوای استان در تابستان امسال نسبت به پارسال بین نیم تا یک و نیم درجه سانتیگراد گرمتر شده است.

 

یوسف شیخ الملوکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تداوم موج گرما در ایلام، اظهار کرد: انتظار می رود دمای هوای این استان در مرداد ماه نیز افزایش یابد که این امر به دلیل کاهش بارندگی های پارسال است.

وی افزود: اکنون میانگین دمای هوا در شهر ایلام بین 38 تا 40 درجه سانتیگراد، دهلران و شهرهای جنوبی 48 تا 51 درجه سانتیگراد و دره شهر، آبدانان و لومار نیز بین 44 تا 46 درجه سانتیگراد است.

مدیرکل هواشناسی استان ایلام با بیان اینکه این وضعیت در ماه مرداد نیز ادامه دارد، تاکید کرد: این موج گرما در استان ایلام بی سابقه نیست و بر اساس آمارهای بلند مدت متوسط دمای هوا در ایلام در فصل تابستان تا 44 درجه سانتیگراد نیز گزارش شده است.

وی بیان کرد: اکنون به دلیل وجود گرد و غبار رقیق و وزش باد، دمای هوا در مناطق مختلف استان خنک تر از روزهای گذشته شده است.

شیخ الملوکی یادآور شد: با این وجود موج گرما در این استان همچنان ادامه دارد اما در روزهای آینده براساس پیش بینی ها دمای هوا متغیر است و در برخی روزها خنک تر و در برخی روزها نیز گرمتر می شود.

موج گرمای کم سابقه که از ابتدای تیرماه بخش های مختلف استان ایلام را در بر گرفته در شهرستان های جنوبی استان به ویژه دهلران و مهران نمود بیشتری داشته و زندگی را بر ساکنان این مناطق سخت کرده است.

نظرات ارسال نظر