جمعه 24 آبان 1398

آغاز غبارروبی مساجد ایلام با حضور نماینده ولی۰فقیه در استان ایلام

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام از آغاز غبارروبی مساجد ایلام با حضور نماینده ولی فقیه استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز غبارروبی مساجد ایلام با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام
 

حشمت‌الله رستمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: این آیین معنوی هر سال در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برای آماده شدن مساجد جهت پذیرایی از روزه‌داران با حضور گروه‌های مختلف مردم برگزار می‌شود.

وی افزود: به همین منظور بیش از 500 مسجد، حسینیه و تکیه در سطح این استان در دهه پایانی ماه شعبان غبارروبی و عطرافشانی شده و برای پذیرایی از روزه‌داران آماده می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی ایلام ادامه داد: همچنین اقلام تبلیغی، ادعیه ماه مبارک رمضان، مهر نماز، تسبیح و قرآن نیز به مناسبت ماه مبارک رمضان در میان مساجد استان توزیع خواهد شد.

وی اعزام مبلغ و روحانی از حوزه‌های علمیه قم و ایلام به مناطق روستایی و شهری استان را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در ماه مبارک رمضان برشمرد و گفت: 500 مبلغ امسال به مناطق مختلف این استان اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: این افراد در طول ماه مبارک رمضان فعالیت‌های مختلفی از جمله برپایی نماز جماعت، برگزاری محافل انس با قرآن، کلاس احکام و پاسخ‌گویی به پرسش‌های شرعی در مساجد برگزار می‌کنند.

رستمی تاکید کرد: آیین نمادین و ویژه غبارروبی مساجد این استان هفته آینده با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در یکی از مساجد شهر برگزار خواهد شد.

نظرات ارسال نظر