جمعه 22 فروردین 1399

آیا دفتر نفت و گاز غرب کشور در دهلران مستقر می‌شود؟

فرماندار دهلران گفت: استقرار تشکیلات دفتر نفت و گاز غرب در دهلران ضروری است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام« امیدعلی سبزی» در دیدار با مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور اظهار کرد: با توجه به وجود منابع بزرگ نفت و گاز در این شهرستان استقرار دفتر نفت و گاز غرب در دهلران برای آسان شدن امور ضروری است.

وی با اشاره به ظرفیت تولید روزانه 180 هزار بشکه نفت در دهلران افزود: بیش از 91 درصد نفت و گاز غرب کشور در دهلران تولید می‌شود.

فرماندار دهلران بر ضرورت شتاب‌بخشی در عملیات اجرایی پروژه‌های نفت و گاز این شهرستان تاکید و اضافه کرد: بکارگیری نیروهای بیکار بومی در طرح‌های نفت و گاز از دیگر مطالبات مردم منطقه است.

سبزی تصریح کرد: این طرح‌ها در مجموع باید منجر به تحولات مهم از جمله اشتغال و افزایش تولید و رونق اقتصادی و معیشت مردم شوند.

وی با اشاره به ظرفیت نفت و گاز و حجم تولید نفت در این منطقه خاطر نشان کرد: توجه به عمران شهری، احداث مساجد و حسینیه‌ها، توجه به یادمان‌ها و راه‌های ارتباطی منتهی به یادمان‌ها، حمایت از تیم‌های ورزشی و گروه‌های هنری، ارائه لیست کارگران بومی، بکارگیری نیروهای بومی، برگزاری مناقصات محدود برای استفاده پیمانکاران بومی و توجه به ظرفیت‌های بومی منطقه در استخدام‌های نفت از دیگر خواسته‌های مردم دهلران است.

مهندس«صفرعلی رییسی» مدیرعامل بهره‌برداری شرکت نفت و گاز غرب کشور نیز در این جلسه گفت: این شرکت وظیفه تولید روزانه 190 هزار بشکه نفت و هفت میلیون متر مکعب گاز را بر عهده دارد.

رییسی با اشاره به پروژه‌های نفت در منطقه دهلران تاکید کرد: چشم‌انداز پنج ساله برای این طرح‌ها تعریف شده و با برنامه کارها دنبال می‌شود.

وی یادآور شد: قصد همه ما خدمت به مردم و پیگیری مطالبات آنهاست و ما هم در حد توان خود مطالبات مردم را که مسوولان منعکس می‌کنند پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، زنگنه در پاسخ به این سوال در مورد راه‌اندازی این دفتر در دهلران گفت:موضوع نیازمند بررسی بیشتر است.

نظرات ارسال نظر